Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 186495
تاریخ انتشار : 22 تیر 1395 12:8
تعداد مشاهدات : 351

واحد نخست بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر به بهره برداری رسید

با بهره برداری از واحد نخست بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر سیرجان در استان کرمان، سهم بخش خصوصی در احداث نیروگاه در کشور به ۱۱۱۲۷ مگاوات رسید.  نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر سیرجان در قالب 2 واحدگازی هر کدام و یک واحد بخاری به ظرفیت کل 500 مگاوات در استان کرمان با سرمایه گذاری شرکت گهر انرژی سیرجان در حال احداث است و راندمان فعلی آن 5/49 درصد است.

پیش بینی می شود واحد  دوم بخش گاز این نیروگاه در ماه آینده به سراسری برق کشورسنکرون می گردد و واحد بخار آن به ظرفیت 160 مگاوات پیش از پیک برق 96 وارد مدار برق کشور خواهد شد.

ظرفیت بخش گاز نیروگاه در فاز اول  432 مگاوات است و یک پست فشارقوی به ظرفیت 400 کیلوولت برق تولیدی از نیروگاه را به شبکه منتقل می کند.

جهت تامین سوخت این نیروگاه در ایام کمبود گاز، 2 مخزن هرکدام به ظرفیت 20 هزار مترمکعب جهت ذخیره گازوئیل تعبیه و طراحی شده اند که تا 45 روز می توانند سوخت نیروگاه را تامین نمایند.

نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر در راستای توسعه تولید برق کشور و پاسخگویی به رشد مصرف منطقه و استفاده از حداکثر توان مهندسی داخل کشور در کیلومتر50 جاده سیرجان به شیراز در زمینی به مساحت 110 هکتار واقع شده است.

با راه اندازی این واحد نیروگاهی، میزان برق تولید شده توسط شرکت مپنا به حدود 37176 مگاوات و تعداد نیروگاه های احداث شده توسط آن به بیش از 200 واحد  می رسد.* پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :