Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187031
تاریخ انتشار : 27 تیر 1395 13:3
تعداد بازدید : 918

محمد سیلانی مدیرعامل شرکت گل دارو

صد نوع دارو از فرآورده‎های گیاهی تولید شد

شرکت گل دارو موفق به تولید طیف متنوعی از فرآورده های گیاهی شد.
شرکت گل دارو در حوزه تولید دارو از فرآورده های گیاهی، موفق شده است طیف متنوعی از فرآورده های این حوزه را تولید و به بازار تجاری کشور عرضه کند.

محمد سیلانی مدیرعامل شرکت گل دارو با اشاره به آغاز فعالیت این شرکت با فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی و دارو های گیاهی خشک استاندارد گفت: گل دارو در راستای احیاء طب سنتی و گیاه درمانی علمی در کشور کار خود را در حوزه یاد شده آغاز کرد و سپس موفق به تولید فرآورده‎های داروئی گیاهی به فرم قطره شد.
وی با اشاره به تجهیزات فناور و پیشرفته این شرکت فناور عنوان کرد: گل دارو یکی از نخستین شرکت های ایرانی است که توانمندی تولید داروهای گیاهی را به فرم‎های داروئی قطره، شربت، قرص، کپسول، ژل، کرم، پماد و اسپری را داراست.
این فعال فناور، با بیان این که محصولات گل دارو با بهره گیری از جدیدترین فن آوری داروسازی دنیا و استفاده از با کیفیت ترین مواد اولیه تولید و به بازار دارویی ایران و چندین کشور آسیائی و اروپایی عرضه می شود، اظهار کرد: گل دارو از همکاری متجاوز از ۲۰ نفر از با سابقه ترین متخصصین دانشگاهی رشته‎های مختلف علمی از جمله گیاه درمانی، فارماکوگنوزی، داروسازی صنعتی، فارماکولوژی، شیمی دارویی، بـیو تکنولوژی و فیتوفارمسی در فن آوری و فرآوری محصولات خود بهره مند شده است.

سیلانی با اشاره به بهره مندی از توانمندی نیروی انسانی متخصص به منظور تولید این محصولات دارویی گفت: فرمولاسیون و تولید داروهای گیاهی، به عنوان یکی از اصلی ترین فعالیت های گل دارو، با بهره مندی مستمر از دانش استادان و دانش پژوهان دانشگاه‎های داخل و خارج کشور امکان پذیر شده است و این شرکت فناور، روز آمدترین دانش وکاربرد علمی را در فرآوری و فن آوری محصولات خود به کار می‎گیرد. این فعال فناور، دارا بودن آزمایشگاه‎های تحقیقاتی و کنترل مجهز به پیشرفته ترین ابزار و ادوات علـمی روز دنیا را از از ویژگی‎های شرکت گل دارو برشمرد و افزود: این شرکت جدیدترین استانداردهای روز دنیا را داراست و با بهره برداری از جدیدترین ماشین آلات مربوط به تهیه عصاره‎های تغلیظ شده و خشک گیاهی، در حال حاضر می تواند افزون بر مصرف مواد مورد نیاز بازار داخلی ایران بخش عمده ای از این عصاره ها را نیز به کشورهای مختلف دنیا صادر کند.

مدیرعامل شرکت گل دارو گفت: این شرکت در حال حاضر ۱۰۹ فرآورده دارویی دارای پروانه تولید از وزارت بهداشت و درمان، به بازار دارویی عرضه می کند و بیش از ۲۰ فرآورده دیگر را نیز در مراحل مختلف پژوهش و آماده سازی برای اخذ پروانه و تولید در آینده دارد.

وی افزود: شرکت گل دارو در راستای تولید جدیدترین و کارآمدترین داروهای گیاهی دنیا توجه کاملی نیز به داروهای بیوتکنولوژیک داشته و تولید این گونه فرآورده‎ها را در آینده نزدیک جزء اهداف اصلی خود در نظر گرفته است. سیلانی با اشاره به توانمندی صادرات محصولات تولیدی این شرکت اظهار کرد: گل دارو با توجه به توان مندی علمی بسیار بالای خود و گرفتـن پـروانـه ISO-۹۰۰۱:۲۰۰۸، بخش صادرات خود را فعال تر و فرآورده‎های خود را به کشورهای همسایه صادر می کند.

این فعال فناور، عقد قرارداد کشت با تولیدکنندگان مجرب گیاهان دارویی در اقصی نقاط کشور را یکی از مزیت های این شرکت دانست و ابراز امیدواری کرد این شرکت فناور داخلی، با تکیه به توانمندی علمی، پرسنلی، فنی و ماشین آلات مدرن خود به زودی در سطح بزرگترین و مجهزترین واحد تولید داروهای گیاهی خاور میانه قرار بگیرد.
* پایگاه خبری ایران توانا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :