Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187168
تاریخ انتشار : 28 تیر 1395 14:9
تعداد بازدید : 201

سید عباس موسی‌زاده موسوی، معاون دفتر اداره کل ارزیابی و نظارت راهبردی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری

ارتقای 14 پله ای ایران در شاخص های بین المللی فناوری

ایران در سال 2015 در شاخص های فناوری، 120 بود و در سال 2016 به رتبه 106 رسیدیم.
معاون دفتر اداره کل ارزیابی و نظارت راهبردی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، از ارتقای 14 پله ای ایران در شاخص های بین المللی فناوری خبر داد.

سید عباس موسی زاده موسوی در نشست تخصصی اجرای عملیاتی طرح ملی پیمایش نوآوری در آذربایجان شرقی اظهار کرد: رتبه کشور ما در سال 2015 در شاخص های فناوری، 120 بود و در سال 2016 به رتبه 106 رسیدیم که این رتبه جایگاه واقعی ما نیست زیرا که ما اطلاعات درست و صحیح در اختیار مراکز بین المللی قرار نداده ایم.

موسی زاده موسوی با تاکید بر ضرورت اجرای طرح ملی نوآوری در کشور گفت: طرح ملی پیمایش نوآوری، آمار صحیح را جهت ارائه به سازمان های بین المللی دراختیار ما قرار می دهد.

وی با بیان اینکه ما به دنبال دو هدف اصلی از اجرای طرح ملی نوآوری هستیم، اظهار کرد: این طرح در مرحله نخست شناخت دقیقی از وضعیت بنگاه های اقتصادی و تولیدی و مشکلات آنها در اختیار ما قرار می دهد و از سویی ما اطلاعات مورد نیاز برای ارائه به سازمان های بین المللی و ارائه گزارش به مراجع بین المللی را در اختیار خواهیم داشت.

معاون دفتر اداره کل ارزیابی و نظارت راهبردی معاونت علم وفناوری ریاست جمهوری، آذربایجان شرقی را تنها استانی دانست که به صورت منسجم اقدام به اجرای این طرح در سطح استانی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی مصمم در اجرای این طرح است و پیشقدم شدن این استان ما را نیز برای ادامه فعالیت دلگرم می کند.* خبرگزاری ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :