Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187190
تاریخ انتشار : 29 تیر 1395 9:30
تعداد بازدید : 370

علی فتی، ‌رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان

دستگاه ردیاب خورشیدی در هرمزگان ساخته شد

ردیاب خورشیدی باعث افزایش 1/5 برابری بهره وری انرژی در نیروگاه خورشیدی می شود.
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان از ساخت دستگاه ردیاب خورشیدی در پارک علم وفناوری هرمزگان خبر داد و گفت: این دستگاه ردیاب خورشیدی باعث افزایش یک ونیم برابری بهره وری انرژی در نیروگاه های خورشیدی می شود.

علی فتی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تمام مراحل ساخت مکانیکی و الکتریکی این دستگاه در استان صورت گرفته است، افزود: پنج میلیون تومان برای ساخت ردیاب خورشیدی هزینه شده که 80 درصد کمتر از نمونه خارجی است.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان خاطرنشان کرد: این دستگاه در پانل های خورشیدی متحرک نصب می شود و مسیر آفتاب را دنبال می کند.

سازنده دستگاه ردیاب خورشیدی نیز در ادامه، گفت: این دستگاه در نیروگاه های خورشیدی فتوولتائیک نصب می شود و ضریب خطای آن کمتر از مدل خارجی است.

شهریار بازیاری با بیان اینکه در هر 51 مگاوات تولید برق بیش از پنج میلیارد تومان صرفه جویی خواهد شد، بیان کرد: دستگاه ردیاب خورشیدی در نیروگاه های خورشیدی از نوع فتوولتائیک استفاده می شود.

وی با بیان اینکه نیروگاه فتوولتائیک پرکاربردترین نیروگاه خورشیدی در جهان است، افزود: این نیروگاه ها در کشور بصورت تحقیقاتی در دانشگاه های تهران و صنعتی شریف فعال است. همچنین هرمزگان نیز یک نیروگاه خورشیدی با ظرفیت تولید 20 کیلو وات برق دارد.* خبرگزاری ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :