Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187193
تاریخ انتشار : 29 تیر 1395 10:37
تعداد بازدید : 368

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه

از جانفشانی های ایران و حزب الله بسیار سپاسگزارم

کشور بزرگ سوریه از جان فشانی های ایران و حزب الله در این جنگ بسیار سپاسگزاری می کند.
رئیس جمهور سوریه در دیدار با رئیس جنبش مردمی لبنان از «فداکاری های ایران و حزب الله» تقدیر کرد و گفت همکاری ها بین ایران، روسیه، حزب الله و سوریه با قدرت ادامه دارد.

 «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه روز یکشنبه با هیئت «جبهه عربی پیشرو» به ریاست «نجاح واکیم،» (یک جنبش مردمی در لبنان) دیدار کرد.
رئیس جمهور سوریه در این دیدار اعلام کرد، رویارویی های کنونی در سوریه هیچ گونه سازشی را پذیرا نیست و گروه های مسلحی که از سوی طرف های خارجی مدیریت می شوند، تنها از سوی ارتش با آنها مقابله می شود.
وی همچنین ابراز خوشبینی کرد «دستاوردهای میدانی بیشتری در سوریه» کسب شود.
«بشار اسد» در ادامه تصریح کرد: «اتاق عملیاتی که ارتش سوریه را با هم پیمانانش از ایران، روسیه و حزب الله جمع کرده، بدون توقف در حال فعالیت است».
وی همچنین موضع روسیه را «مهم و اساسی» و «در جانب منافع سوریه» قلمداد کرد. «بشار اسد» در این دیدار از نقش روسیه هم تقدیر کرد و آن را «منعکس کننده مجموعه ای از ارزش ها» در کنار منافع این کشور توصیف کرد.
«بشار اسد» همچنین اعلام کرد کشور بزرگ سوریه از جان فشانی های ایران و حزب الله در این جنگ بسیار سپاسگزاری می کند.
«بشار اسد»  در عین حال ابراز امیدواری کرد بخش های نظامی ذی ربط، به زودی محاصره مناطق شرقی حلب را تکمیل کنند و در حومه های دمشق، حمص و مناطق دیگر پیشروی های بیشتری به دست آورند.
«بشار اسد» در بخش دیگری از سخنان خود به «تحولات منطقه» پرداخت و گفت: «آنچه در ترکیه در دو روز گذشته اتفاق افتاد، هنوز مشخص نیست و همگان در خصوص پشت پرده آنچه اتفاق افتاد، سخن می گویند. احتمال دارد خود رئیس جمهور ترکیه به دنبال بهره برداری از آنچه اتفاق افتاده برای پایان بخشیدن به هرگونه مخالفتی با وی در سازمان های نظامی، قضایی و سیاسی در ترکیه باشد.» وی همچنین تصریح کرد «برخی کشورهای عربی با ما مخفیانه به همکاری می پردازند و به صراحت به ما می گویند از خشم آمریکا و عربستان نگران هستند.» در این دیدار اعضای هیئت لبنانی بر پیروزی سوریه و بازگشت این کشور به عنوان «نوک پیکانی» در بازگرداندن خیزش ملت های عربی تاکید کردند. هیئت جبهه عربی پیشرو همچنین تاکید کرد اگر پایدارای ملت سوریه نبود، منطقه امروز اوضاع دیگری داشت.
عملیات حلب
از تحولات میدانی سوریه نیز خبر رسیده که  ارتش سوریه با تسلط بر بخش هایی از جاده ارتباطی «کاستیلو» در شمال شهر حلب، حلقه محاصره هزاران تروریست در مناطق شرقی این شهر را تنگ کرده است. علاوه بر این، ارتش سوریه میدان اللیرمون در شمال غرب شهر «حلب» را آزاد کرده است. نیروهای مقاومت همچنین ضمن آزادسازی چند کارگاه در حلب، حملات تروریست ها به غرب منطقه «جرف الصخری» واقع در شمال ساختمان های کاستیلو را دفع کردند و ده ها تن از آنها را از پای درآورند.  عملیات شمال و غرب شهر حلب از سه هفته پیش آغاز شده و تا محاصره کامل تروریست ها در درون شهر حلب ادامه خواهد یافت تا هرگونه امداد و لجستیک از ترکیه و استان ادلب به تروریست های داخل حلب قطع شود.* خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :