Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187240
تاریخ انتشار : 29 تیر 1395 13:13
تعداد بازدید : 1249

مرتضی عباس زاده، رئیس دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی

افتخارآفرینی تیم رباتیک دانشگاه آزاد ایلخچی تبریز در سرزمین ژرمن ها

رباتیک دانشگاه آزاد ایلخچی توانست در رقابت با دانشگاه های برتر جهان با ربات 'آرتین' مقام سوم جهان را کسب کند.

 تیم رباتیک دانشگاه آزاد ایلخچی آذربایجان شرقی با ساخت ربات انسان نمای بزرگ و کسب مقام سوم جهانی، دانش و همت دانشجویان ایرانی را در توسعه علم مهندسی و دستیابی به قله های رفیع این حوزه در سرزمین ژرمن ها به تصویر کشید.

  نام: آرتین
جنسیت: ربات انسان نما
محصول: گروه رباتیک دانشگاه آزاد ایلخچی
ویژگی: 20 درجه چرخش آزاد
افتخارات کسب شده: مقام سوم جهان (2016 )
این گوشه ای از افتخارات دانشگاه جوان ایلخچی است که در مدت 12 سال فعالیت خود توانسته در رقابت با غول های فناوری و دانشگاه های برتر جهان با ربات 'آرتین' مقام سوم جهان را کسب کند.
تیم IRC دانشگاه آزاد شهر ایلخچی در 20 کیلومتری جنوب تبریز به سرپرستی دکتر مرتضی عباس زاده، سعید سعیدوند، علیرضا کریمی صابر ، مهدی غیبی و خانم جعفری در بخش ربات انسان نمای بزرگسال که جزء سخت ترین و پیچیده ترین لیگ های جهانی می باشد در شهر لایپزیک آلمان حضور داشت.
سطح مسابقات را بسیار بالا توصیف کرد و افزود: مسابقات ربو کاپ سالانه در یکی از کشورها برگزار می شود که بیستمین دوره آن با شرکت بیش از 200 تیم از 45 کشور در آلمان برگزار شد.
مرتضی عباس زاده با بیان اینکه تیم دانشگاه آزاد ایلخچی برای اولین بار در قسمت فوتبال در این مسابقات شرکت کرد، اظهار کرد: این تیم پس از رقابت با تیم هایی از چین، آلمان و تایوان در دور گروهی تنها با یک شکست موفق به کسب مقام سوم این رقابت ها شد.
وی با بیان اینکه از سال 1388 روی ساخت سخت ترین ربات کار کردیم، افزود: پیش از این نیز در سال 2015 با ربات انسان نمای رده کودک در مسابقات ایران اوپن، مقام اول و همچنین در سال 1388 با روبات سوییتر، مقام اول کشور را کسب کردیم.
سرپرست تیم رباتیک دانشگاه آزاد ایلخچی یکی از اهداف مسابقات لایپزیگ را برگزاری مسابقه بین تیم برگزیده فوتبال انسان با تیم برگزیده ربات انسان نما و پیروزی ربات ها اعلام کرد و گفت: امیدواریم ما نیز بتوانیم با ساخت ربات پیشرفته در این مسابقات حضور یابیم.
رئیس دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی در مراسمی نیز که دوشنبه شب که برای تجلیل از اعضای تیم رباتیک دانشگاه آزاد ایلخچی برگزار شد، گفت: امروز با گسترش علم و دانش بشر روز به روز خودش را وابسته به علم می داند.
سید جواد انگجی افزود: بحثی که توسط رهبر معظم انقلاب مطرح و بر آن تاکید می شود، اقتصاد مقاومی است که تنها راه تحقق آن تکیه بر علم و دانش است.
وی ساخت دستگاه آب شیرین کن خورشیدی توسط دانشگاه آزاد ایلخچی را یکی از راه های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: سنگ بنای دانشگاه آزاد درست گذاشته شده است و ما باید سهم خودمان را از نظر صنعتی و گردشگری استان ایفا کنیم.
وی تعداد واحدهای دانشگاه آزاد در استان را 35 واحد اعلام کرد و افزود: واحد ایلخچی با کارنامه درخشان می تواند یکی از معضلات بخش صنعت استان را حل کند.
در دانشگاه آزاد ایلخچی که در سال 1383 ایجاد شده است هم اکنون سه هزار دانشجو در 88 رشته که 20 درصد آن تحصیلات تکمیلی است، مشغول تحصیل هستند.
کسب مقام سوم جهان در مسابقات رباتیک، مقام اول مسابقات ربوکاپ 2015 ،مقام اول آب شیرین کن خورشیدی دانشگاه های سراسر کشور از جمله افتخارات این واحد است.
* خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :