Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187246
تاریخ انتشار : 29 تیر 1395 14:11
تعداد بازدید : 317

با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری

مجتمع تولید روغن در سروستان فارس بهره برداری شد

مجتمع تولید روغن جنوب کشور با عنوان کیمیا دانه در سروستان فارس به بهره برداری رسید.
مجتمع تولید روغن جنوب کشور با عنوان کیمیا دانه پیش از ظهر سه شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، وزیر جهاد کشاورزی و استاندار فارس در سروستان به بهره برداری رسید.

جهانگیری را که محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و سید محمدعلی افشانی استاندار فارس همراهی می کردند از بخش های مختلف این کارخانه بازدید کرد.
عملیات ساخت این مجتمع تولیدی پس از چهار سال کار فنی، امکان یابی و نظرسنجی با سرمایه گذاری افزون بر 250 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی و بانک ملی در سال 90 در سروستان فارس آغاز شد.
وسعت بالای زمین های کشاورزی استان فارس در زمینه کشت دانه روغنی از جمله کلزا، نزدیکی به بندرهای جنوبی در صورت نیاز به واردات دانه های روغنی، نبود کارخانه مشابه در جنوب کشور از دلایل سرمایه گذاری بخش خصوصی برای احداث این مجتمع تولیدی در سروستان فارس است.
بنا بر اعلام مدیران این واحد تولیدی همچنین تشویق بخش کشاورزی به کشت های کم آب از جمله کلزا و تغییر الگوی کشت با توجه به بحران کم آبی از دیگر دلایل استقرار این واحد تولیدی در فارس است.
این کارخانه که در 13هکتار مساحت و با زیربنای 15هزار مترمربع احداث شده است در فاز نخست، ظرفیت روغن کشی از 200 تن دانه روغنی در شبانه روز را دارد.
احداث فاز دوم کارخانه به ظرفیت 300 تن ورودی دانه روغنی در شبانه روز و احداث فاز تصفیه و بسته بندی روغن در برنامه های آتی این مجتمع پیش بینی شده است.
این واحد تولیدی در 10 کیلومتری سروستان واقع است.
سروستان در 80 کیلومتری شرق شیراز قرار دارد.
اسحاق جهانگیری به همراه تنی چند از وزیران سه شنبه 29 تیر برای افتتاح چند طرح عمرانی به استان فارس سفر کرده است.* خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :