Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187369
تاریخ انتشار : 30 تیر 1395 13:50
تعداد بازدید : 315

بهنام رضایی، دبیر کارگروه ترویج و آموزش ستاد دریایی معاونت علمی

دسترسی به محصولات و فناوری های دریایی کشور امکان پذیر شد

با راه اندازی پایگاه اطلاعات دریایی ایران (imarine) اطلاعاتی در خصوص محصولات و فناوری های دریایی در اختیار محققان و دانشجویان قرار می گیرد.
بهنام رضایی دبیر کارگروه ترویج و آموزش ستاد دریایی معاونت علمی با اشاره به راه اندازی پایگاه اطلاعات دریایی ایران گفت: اهداف راهبردی این پایگاه حرکت در سه حوزه تعاملی، جامع و کاربردی است.

وی کاربرد این پایگاه را مناسب برای مدیران رده بالا و میانی، صاحبان صنعت و اقشار تحصیلکرده دانشگاهی و دانشجویان دانست و افزود: در این پایگاه اقدام به بارگزاری اطلاعات تمامی شرکت ها و محصولات دریایی خواهد شد و این امر موجب رونق دریایی کشور خواهد شد.

دبیر کارگروه ترویج و آموزش ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنایع دانش بنیان دریایی در خصوص  ضرورت یکپارچه سازی اطلاعات دریایی توضیح داد: دغدغه ارتقاء نقش صنایع دریایی ایران در کشور و کشورهای منطقه و حتی سایر کشورهای دنیا از سال ها پیش ایجاد شده است و وجود چنین سایتی می تواند جایگاه این صنعت مهم را بهبود بخشد.

رضایی، با اشاره به جزئیات این پایگاه اطلاعاتی گفت: پایگاه اطلاع رسانی محصولات و تجهیزات دریایی، پایگاه اطلاع رسانی مشاغل و فناوری های دریایی،  تالار گفتمان دریایی، پایگاه اطلاعات شرکت ها و حمایت ها و مناقصات حوزه دریا و همچنین پایگاه داده های دریایی و بانک های اطلاعاتی از جمله بخش های این پایگاه اطلاع رسانی است.

پایگاه اطلاعات دریایی ایران (imarine) به همت ستاد توسعه دریایی و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و انجمن مهندسی دریایی ایران راه اندازی و در اختیار  عموم قرار گرفته است.* خبرگزاری ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :