Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187378
تاریخ انتشار : 30 تیر 1395 14:52
تعداد بازدید : 532

مهدی حسنی، رئیس پژوهش و توسعه شرکت پایانه های نفتی ایران

بازوی بارگیری در پایانه های نفتی ایران طراحی و ساخته شد

بازوی بارگیری تجهیزی بسیار مهم برای بارگیری نفت خام است که تاکنون دانش فنی ساخت آن در کشور ما وجود نداشت.

رئیس پژوهش و توسعه شرکت پایانه های نفتی ایران گفت: برای نخستین بار در کشور، بازوی بارگیری در این شرکت طراحی و ساخته شد و دریک ماه آینده در پایانه صادرات نفت جزیره خارک نصب می شود.

مهدی حسنی افزود: بازوی بارگیری تجهیزی بسیار مهم برای بارگیری نفت خام است که تاکنون دانش فنی ساخت آن در کشور ما وجود نداشت.
وی اضافه کرد: بازوهای بارگیری برای انتقال نفت از اسکله های نفتی به نفتکش هایی که در پایانه خارک پهلو می گیرند، استفاده می شود.
 رئیس پژوهش و توسعه شرکت پایانه های نفتی ایران بیان کرد: کسب دانش فنی طراحی و ساخت این تجهیز در برنامه ریزی و دستور کار این شرکت قرار گرفت و نخستین نمونه این دستگاه برای پهلوگاه شماره ١٠ اسکله شرقی (پایانه خارک) ساخته شد و اکنون در حال انجام آزمایش های عملکردی است.
وی درباره آخرین تحولات این طرح افزود: کار طراحی و ساخت دستگاه به پایان رسیده است و پس از نهایی شدن آزمایش های عملکردی، دستگاه برای نصب و راه اندازی به پایانه خارک منتقل می شود.
حسنی بیان کرد: در بازوی ساخته شده همه دیدگاه های عملیاتی و فنی برای تسهیل در کاربری این دستگاه و سهولت تعمیرات و نگهداری بازو لحاظ شده که در این ارتباط قابلیتهای دستگاه ساخته و آزمایش شده نسبت به نمونه خارجی مشابه مناسب تر است و همه نکات نگهداری و عملکردی در ساخت آن لحاظ شده است.
وی گفت: بازوهای بارگیری کنونی مورد استفاده در پایانه خارک نمونه های خارجی ساخت کشورهای اروپایی است.
رئیس پژوهش و توسعه شرکت پایانه های نفتی ایران با بیان اینکه این تجهیز یکی از تجهیزات حساس و راهبردی در حوزه بارگیری نفت خام کشور است، افزود: با توجه به رقابت زیاد از سوی سازندگان خارجی این دستگاه، در صورت موفقیت آمیز بودن عملکرد این تجهیز، انقلاب بزرگی در حوزه صنعت نفت ایران و خودکفایی در این بخش است.
حسنی اضافه کرد:، این طرح را شرکت پایانه های نفتی با همکاری جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت به ثمر رسانده است.
جزیره خارک از توابع شهرستان بوشهر بزرگترین پایانه صادرات نفت کشور است که در آبهای خلیج فارس واقع است.

* خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :