Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187484
تاریخ انتشار : 2 مرداد 1395 12:44
تعداد بازدید : 333

11 میلیون نفر از اقشار محروم کشور بیمه شده اند

افرادی که زیرپوشش این طرح قرار می گیرند در مناطق شهری تنها 6 درصد هزینه ها و در روستاها 3 درصد هزینه های درمانی را پرداخت می کنند.
دکترسیدحسن قاضی زاده هاشمی روز شنبه در آیین بهره برداری از 700 تخت بیمارستانی و 69 طرح آموزشی و خدمات تخصصی درمانی در البرز افزود: طرح تحول سلامت تاکنون با موفقیت پیش رفته است و انتظار داریم با استمرارها حمایت، حلقه های آن تکمیل شود.
وی گفت: افرادی که زیرپوشش این طرح قرار می گیرند در مناطق شهری تنها 6 درصد هزینه ها و در روستاها 3 درصد هزینه های درمانی را پرداخت می کنند.
وی بیان داشت: اکنون در کشور به یکصد هزار تخت بیمارستانی جدید نیاز داریم.
وزیربهداشت و درمان و آموزش پزشکی البرز گفت: به عنوان مثال البرز یکی ازاستان های پرجمعیت درهمسایگی تهران است که به لحاظ خدمات بهداشتی درمانی مظلوم واقع شده است.
قاضی زاده هاشمی افزود: در بازدیدی که 2 سال پیش از بیمارستان های این استان داشتم مشاهد شد که روی یک تخت 6 نوزاد خوابیده بود یا بیماران روی زمین می خوابیدند.
وی اظهار داشت: اکنون با انتخاب درست رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز ثابت شد که با اخلاص ، تلاش موثر برای ارتقای سطح امکانات بهداشتی درمانی آن صورت گرفته است که کارنامه بی نظیری است.
وزیر بهداشت و درمان گفت: انجه که مهم است خدمت و کارصادقانه برای مردم است و این فرصتی است که برای جامعه پزشکی فراهم شده است.
وی بیان داشت: رئیس جمهوری در اجرای طرح نظام سلامت که یک کارنامه موفق برای دولت بوده ، حمایت های ویژه داشته اند.
قاضی زاده هاشمی ادامه داد : در اجرای طرح تحول نظام سلامت همه دستگاه های اجرایی بویژه مدیریت شهری درشهرهای کشور همکاری و مشارکت داشته اند.
وزیر بهداشت و درمان با ابلاغ سلام رئیس جمهوری به مردم استان البرز گفت: آقای دکتر روحانی اعلام کردند حتی یک روز اگر پروژه های درمانی زودتر از موعد مقرر افتتاح شود خدمت به مردم است که رضایت مردم از خدمات یکی ازاهداف بزرگ دولت است .
وی گفت: استان البرزدارای نیازهای متفاوت است که برخی ازمناطق آن واقعا' محروم هستند.
قاضی زاده هاشمی اظهارداشت: آنچه مایه مباهات برای جامعه پزشکی است، اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت است و ما یک سال گذشته به جامعه پزشکی به ویژه بیمه ها به خاطر اجرای طرح تحول نظام سلامت هزینه ها را پرداخت نکردیم.
وزیر بهداشت با اشاره به شرایط موجود کشور گفت: هرکس امروز مردم را مایوس کند به مردم خدمت نکرده است.
وی بیان داشت: مهم نیست درچه لباسی باشیم بلکه آنچه مهم است ، مردم نیاز به کمک و خدمت دارند .
وی گفت : مردم ازشعار دادن ومسائل سیاسی و درگیری های سیاسی خسته شده اند ونیازبه آرامش دارند وازهمه دستگاه ها انتظار می رود به کمک حوزه سلامت بیایند.
وی تاکید کرد که برای حوزه سلامت باید با مشارکت بخش خصوصی فرصت سرمایه گذاری فراهم کردوهرمیزان مشارکت ها پررنگ باشد کمک به دولت است.
قاضی زاده هاشمی گفت: دولت توان مالی کافی ندارد و برای اجرای همه پروژه ها و خدمت به مردم باید ازبخش خصوص کمک گرفت.
وی به دیگر فعالیت ها در البرز اشاره کرد و اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی البرز جز معدود دانشگاه هایی است که برای هر سه هزار نفر جمعیت ، یک کارشناس مراقب سلامت دارد و یک میلیون حاشیه نشین استان ازخدمات سلامت بهره مند شده اند.
وی افزود: تاکنون 210 پایگاه بهداشت درالبرز تاسیس شده است که این پایگاه ها در پیشگیری ازمرگ ومیر موثر بود و در آینده بیش از 75درصد ازمرگ ومیرها در البرز پیشگیری خواهد شد.
وزیر بهداشت و درمان ، اجرای طرح کنترل قند وفشار خون را از اقدامات این پایگاه ها برشمرد.
وی گفت: مهمترین هدف جمهوری اسلامی تامین معیشت ، رفاه مردم ، آسایش و رضایت واخلاق مردم است و اگراخلاق درجمهوری اسلامی نبود مزیت نسبت به نظام های دیگر وجود نداشت.


* خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :