Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187539
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1395 8:52
تعداد بازدید : 308

علی مرتضی بیرنگ، معاون معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور

ایران هجدهمین کشور دنیا از نظر برابری GDP و قدرت خرید است

ایران هجدهمین کشور دنیا از نظر برابری تولید ناخالص داخلی (GDP ) و قدرت خرید است.
معاون معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: ایران هجدهمین کشور دنیا از نظر برابری تولید ناخالص داخلی (GDP ) و قدرت خرید است.

علی مرتضی بیرنگ امروز در همایش فرصت های سرمایه گذاری و کسب و کار در صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران از تدوین پیوست فناوری برای قراردادهای کلان کشور خبر داد و گفت: این پیوست موضوعاتی از جمله آموزش نیروی انسانی و برون سپاری تحقیقات شامل می شود.

معاون امور بین الملل  و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توضیح داد: این پیوست در راستای رفع موانع تولید در این معاونت در دست تدوین است و زمینه انتقال دانش فنی در زمینه فناوری را در قراردادهای کلان فراهم می کند.

بیرنگ گفت: ایران هجدهمین کشور دنیا از نظر برابری تولید ناخالص داخلی GDP و قدرت خرید است.

وی با اشاره به رتبه ششم ایران در فناوری نانو و جایگاه ویژه ایران در دانش سلول های بنیادی، گفت: در ۲ سال گذشته سرمایه گذاری های خارجی در حوزه فناوری های جدید انجام شده و تسهیلاتی برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

معاون معاونت علمی رئیس جمهور گفت: شرکت های متشکل از سهامدار خارجی و شرکت دانش بنیان مشمول معافیت های مالیاتی و گمرکی می شوند و در ۲ سال گذشته ۱۰۰ شرکت با سهامداری مشترک خارجی، داخلی تائیدیه دانش بنیان اخذ کردند.

وی تصریح کرد: امکان دریافت خدمات تخصصی و مشاوره ای و امکان برخورداری از مشوق های دولتی تا سقف ۸۰ درصد برای شرکت ها فراهم است.

بیرنگ همچنین با بیان اینکه پارک فناوری پردیس، پارک پیشروی کشور در حوزه فناوری است، گفت: این پارک میزبان سرمایه گذاران خارجی خواهد بود و اختصاص منطقه ویژه ای در کشور برای سرمایه گذاری خارجی در این پارک در دست مذاکره است.

وی یادآور شد: سرمایه گذاران خارجی برای مشارکت با طرف ایرانی در پارک های فناوری و مناطق آزاد تجاری، امکان فعالیت خواهند داشت.* خبرگزاری مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :