Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187558
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1395 10:38
تعداد مشاهدات : 381

تولید میکروذرات آلومینیوم به روش ثقل گازی در کشور

محققان یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری زنجان موفق به تولید صنعتی میکرو ذرات آلومینیوم و خمیر آلومینیوم به روش ثقل گازی شدند. آرمین محمدی، با بیان اینکه تولید نانو ذرات فلزات و طراحی و اجرای کارخانه های فلزی با باطله های کم عیار از جمله مهم ترین زمینه های فعالیت این شرکت است، تصریح کرد: در زمینه فعالیت تولید نانو ذرات فلزات، میکرو ذرات آلومینیوم اختراعی است که در جشنواره ثبت اختراع گیلان نیز مقام برگزیده را کسب کرده است.

وی با اشاره به سابقه طولانی فعالیت این شرکت در حوزه صنعت تصریح کرد: عده ای از افراد متخصص و باتجربه در این زمینه دور هم جمع شده و تشکیل یک گروه را داده اند و این مجموعه کاری، پروژه های عظیمی را در سطح کشور و استان انجام داده اند که از جمله آن بازپروری اشیای باطله به اقلام قابل مصرف بوده است.

محمدی ادامه داد: طراحی و اجرای کارخانه های فلزی با استفاده از باطله های کم عیار توسط همین تیم کاری انجام می شود.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، با تاکید بر اینکه فلزاتی همچون مس، نقره، آلومینیوم و ... از جمله عناصری هستند که در علم نانو بسیار پرکاربرد هستند، اظهار کرد: در این بین آلومینیوم با توجه به انرژی زیادی که دارد و خطر اشتعال و انفجاری که در استفاده از آن وجود دارد در بحث تولید سخت تر از عناصر دیگر است و با این وجود محصولاتی توسط این شرکت دانش بنیان از عنصر آلومینیوم ساخته شده که از بازار خوبی نیز برای فروش برخوردار بوده است.* خبرگزاری ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :