Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187587
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1395 12:15
تعداد بازدید : 363

بهروز کمالوندی، معاون سازمان انرژی اتمی کشور

شهدای هسته ای ایران همچون نگینی در جهان می درخشند

ایران اسلامی شهدای گرانقدری فداکرده که شهدای هسته ای چون نگینی درجهان می درخشند.
بهروز کمالوندی، معاون سازمان انرژی اتمی کشور گفت: نظام جمهوری اسلامی شهدای گرانقدری در راه آرمان مقدس خود فدا کرده که در این میان شهدای هسته ای همچون نگینی در جهان علم و فناوری می درخشند.

بهروز کمالوندی روز یکشنبه در آیین رونمایی از سردیس شهید داریوش رضایی نژاد از دانشمندان هسته ای کشورمان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام اظهار کرد: گرامیداشت یاد و خاطره مفاخر علمی و فرهنگی کشور باید در جامعه نمایان و هویدا باشد.
وی یادآور شد: این استان از نظر تعداد شهدا از استان های برتر کشور است و شهید رضایی نژاد از شهرستانی ظهور و بروز کرده که سرداران شهیدی همچون کرمی و طهماسبی تقدیم انقلاب کرده است.
کمالوندی با تمجید از نقش مردم استان ایلام در دوران انقلاب و دفاع مقدس افزود: شهرستان آبدانان از نظر تربیت نیروهای فاخر عملی و تحصیل کرده از شهرستان های ممتاز و نخبه پرور کشور به شمار می رود.
عباسی ریس دانشگاه آزاد ایلام نیز در این آیین گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل از اسوه های فکری و علمی از رویکردهای دانشگاه آزاد اسلامی است و واحد ایلام نیز چندین طرح ماندگار فرهنگی را در این راستا مصوب و در دستور کار و اجرا دارد.
در این آیین از سردیس شهید داریوش رضایی نژاد با حضور معاون سازمان انرژی اتمی، معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان ایلام و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در ورودی ساختمان اصلی این واحد رونمایی شد.
دانشمند هسته ای شهید داریوش رضایی نژاد متولد 1355 در آبدانان از توابع استان ایلام روز یکم مرداد 1390 در سن 35 سالگی به ضرب گلوله عوامل صهیونیستی در مقابل منزلش در تهران و در برابر چشمان همسر و دختر خردسالش به شهادت رسید.
آیین گرامیداشت پنجمین سالگرد شهادت شهید هسته ای داریوش رضایی نژاد روز یکشنبه چهارم مرداد با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان استان ایلام در مسجد جامع شهر ایلام برگزار می شود.

* خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :