Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187598
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1395 14:3
تعداد مشاهدات : 382

هادی طزری، مدیر عامل شرکت بسا پارس صنعت

قطعات پیچیده موتور سمند و پژو تولید شد

شرکت بسا پارس صنعت با تکیه بر دانش فنی قطعات پیشرفته و پیچیده موتوری را تولید کرد. شرکت بسا پارس صنعت با تکیه بر دانش فنی و توانمندی تخصصی بومی، تلاش کرده است تا قطعات پیشرفته و پیچیده موتوری را به صورت بومی طراحی و تولید کند.

هادی طزری، مدیر عامل شرکت بسا پارس صنعت با اشاره به فعالیت این شرکت در عرصه آزمایشگاهی تولید موتور و قطعات پیچیده موتوری گفت: این شرکت با تکیه بر دانش طراحی موتور، حاصل از تجربیات ارزشمند طراحی و مدیریت پروژه موتور ملی و همچنین تولید قطعات پیچیده موتوری ایجاد شد و به تلاش برای طراحی قطعات موتوری پرداخت.
این فعال فناور، هدف این شرکت را ساخت داخل کردن قطعات و مجموعه های مرتبط با قوای محرکه و بومی سازی دانش فنی آن برشمرد و افزود: دانش مهندسی ایجاد شده در کارشناسان و تجربه ۱۵ سال طراحی و توسعه موتورهای احتراق داخلی و توانمندی‎های ساخت در داخل کشور مهمترین عامل توانمندی حرکت در این مسیر بوده است.

طزری با اشاره به ساخت قطعات پیچیده قوای محرکه خودرویی به عنوان اصلی ترین برنامه بسا پارس صنعت اظهار کرد: این شرکت، از توان فنی و مهندسی داخل کشور نهایت بهره مندی حاصل کرده و تلاش می کند با ایجاد اشتغال برای این بخش از نیروی انسانی انگیزه‎های علمی مورد نیاز آنان را ایجاد کند.

این فعال فناور، با اشاره به مجموعه کردن ساخت قطعات به عنوان گرایش خودروسازان دنیا گفت: بر اساس این گرایش، تخصصی شدن طراحی و ساخت چنین مجموعه‎های پیچیده و به کارگیری تخصص شرکت ها در توسعه محصول در دستور کار شرکت های بزرگ دنیا، ماژولار کردن و مجموعه سازی چندین سیستم و قطعات مختلف در موتور و همچنین کوچک سازی و ساده سازی موتورها، ما نیز تلاش می کنیم در مسیر تولید قطعات پیشرفته همگام با حرکت شرکت های بزرگ دنیا گام برداریم.

وی تولید قطعات پودمان روغن و پمپ هیدرولیک را از تولیدات این شرکت برشمرد و افزود: تولید سامانه های روغن، از جمله ماژول روغن موتور ملی (EF7)، پمپ آب موتور ملی، پمپ هیدرولیک فرمان خودرو از جمل این تولیدات است.

مدیر عامل بسا پارس صنعت، با اشاره به نقش اساسی ماژول روغن به عنوان یک مجموعه پیچیده در موتورهای روز دنیا گفت: مجموعه کنترل کننده شرایط روغن یکی از مجموعه‎های مهم در موتور ملی EF7 است که شامل خنک کن دمای روغن (Oil Cooler)، پمپ آب (Water Pump)، فیلتر روغن و سنسور روغن است و خوشبختانه توسط فناوران این مجموعه با سطح فناوری بسیار خوبی طراحی و ساخته شده است.

طزری، همچنین به تولید پمپ آب برای موتور ملی اشاره کرد و افزود: پمپ آب موتور ملی EF7 یکی از بخش‎های مجموعه پودمان روغن (Oil Module) است که توسط شرکت بسا پارس صنعت ساخته شده و بر روی مجموعه ماژول روغن مونتاژ می‎شود.

وی افزود: استفاده از واتر پمپ با راندمان بالا به ازای محدودیت‎های طراحی، وزن کم و هزینه پائین از جمله توانمدی‎های این مجموعه به شمار می‎رود که باعث گردیده است این شرکت نیز در زمره سازندگان موفق این قطعه محسوب گردد.

این فعال فناور، با اشاره به در مسیر تولید قرار داشتن محصولات جدید توسط این شرکت گفت: به واتر پمپ XU، توربوشارژر و مجموعه های افزایش بازدهی احتراق از دیگر قطعاتی است که در دستور کار این شرکت قرار دارند.

* پایگاه خبری ایران توانا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :