Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187603
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1395 15:22
تعداد مشاهدات : 556

امیر سرتیپ پوردستان، فرمانده نیروی زمینی

ایران جزء چند کشور سازنده شبیه ساز بالگرد است

ایران جزو پنج، شش کشور سازنده شبیه ساز بالگرد در جهان است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش : ایران جزو پنج، شش کشور سازنده شبیه ساز بالگرد در جهان است.
 امیر سرتیپ پوردستان در مراسم رونمایی از شبیه ساز بالگرد تاکتیکی 209 تاو که امکان شلیک موشک تاو از آن وجود دارد، افزود: یکی از مأموریت های اصلی ارتش، حفظ و آمادگی های رزمی است.
وی گفت: آمادگی نیروهای مسلح، موجب آرامش و امنیت روانی میان مردم و بازدارندگی مقابل دشمنان می شود.
امیر پوردستان با بیان اینکه دشمن همواره درصدد وارد کردن ضربه به کشور عزیزمان است، افزود: آمادگی های نیروی مسلح موجب می شود آنها از این تصمیم عقب نشینی کنند.
فرمانده نیروی زمینی گفت: اگر زمانی تهدیدی شکل بگیرد سربازان این سرزمین آماده هرگونه جانفشانی هستند.
امیر پوردستان در ادامه با اشاره به رونمایی از شبیه ساز متحرک بالگرد تاکتیکی 209 افزود: صنعت هوانوردی بسیار پیچیده است و امروز تحت محاصره دشمن قرار دارد.
وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، هزاران مستشار از کشور اخراج شدند و اینگونه تصور می کردند که ما به زودی محتاج آنان خواهیم شد اما صنعت هوانوردی به همت متخصصان داخلی جان گرفت و مأموریت ها در دوران دفاع و پس از آن نیز انجام شد.
امیر پوردستان با اشاره به مأموریت های هوانیروز گفت: در روزهای اخیر پس از اقدام تروریستی ضد انقلاب در غرب کشور، بالگردهای هوانیروز به سرعت در فراز منطقه به پرواز در آمدند و به شناسایی تروریست ها پرداختند.
امیر پوردستان افزود: در چند روز اخیر نیز پس از ورود کاروان اشرار به کشور بالگردهای هوانیروز موفق شدند کاروان آنها را منهدم کنند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان یکی از جلوه های اقدام و عمل در سال اقتصاد مقاومتی را طراحی و اجرای پروژه های شبیه ساز هوانیروز دانست و گفت: با اجرای چنین طرح هایی گام مهمی در صرفه جویی و اجرای صحیح برداشته می شود.
* خبرگزاری صدا و سیما


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :