Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187666
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1395 14:28
تعداد مشاهدات : 287

حسن رکنی، معاون وزیر جهادکشاوری

خودکفایی ایران در تولید شیرخام

کارخانه های لبنی کشور تنوع و کیفیت بالایی در زمینه تولید و صادرات انواع لبنیات دارند. معاون وزیرجهاد با بیان اینکه ایران در زمینه تولید شیرخام خودکفا است، گفت: متاسفانه این کالا در سبد غذایی مردم جایگاه مناسبی ندارد و مصرف سرانه آن در کشور پایین است.

حسن رکنی از تصویب ۲۰۰ میلیارد تومان مشوق صادراتی برای لبنیات از سوی هیئت دولت خبرداد و افزود: این یارانه با هدف افزایش تقاضای شیر و تعادل بخشی به قیمت این محصول و به نفع دامداران اجرایی می شود.

وی ادامه داد: سالانه افزون بر ۸ میلیون تن شیر در کشور تولید می شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۳۵ کشور دنیا، مصرف کننده و مشتری محصولات لبنی ایران هستند و روز به روز این تقاضا در حال افزایش است، اظهارداشت: برای حفظ بازارهای صادراتی باید مزیت نسبی و برتری برای محصولات لبنی کشور ایجاد کرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در بازارهای صادراتی چند عامل مانند ثبات قراردادها، قیمت و کیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: کارخانه های لبنی کشور تنوع و کیفیت بالایی در زمینه تولید و صادرات انواع لبنیات دارند و باید از راه های مختلف بتوانند قدرت رقابت خود را در بازارهای جهانی افزایش دهند.

رکنی با بیان اینکه ایران در زمینه تولید شیرخام خودکفا است، اظهارداشت: میزان تولید شیر با نیاز بازار برابر است اما متاسفانه این کالا در سبد غذایی مردم جایگاه مناسبی ندارد و مصرف سرانه آن در کشور پایین است. * خبرگزاری مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :