Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187671
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1395 15:34
تعداد بازدید : 1012

حسین مظاهری، مدیر عامل شرکت دانش بنیان پایا صنعت سما

دستگاه آزمایش استحکام گندله ساخته شد

گُندله، گلوله های تولید شده از نرمه سنگ آهن که برای تولید آهن بکار می رود.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از ساخت دستگاه های آزمایش استحکام گندله توسط شرکت دانش بنیان پایا صنعت سما، مستقر در این شهرک خبر داد.

  گُندله، گلوله های تولید شده از نرمه سنگ آهن و سایر مواد افزودنی است که برای تولید آهن به کار می رود.
روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان روز دوشنبه به نقل از مهدی کشمیری افزود: دستگاه های آزمایش استحکام گندله و آزمایش های آزمایشگاه صنایع فولاد، هزینه های بالایی دارند و از این رو بومی سازی این دستگاه ها صرفه جویی ارزی قابل توجهی را برای کشور به همراه دارد.
حسین مظاهری، مدیر عامل شرکت دانش بنیان پایا صنعت سما نیز گفت: با توجه به برنامه پنجم و ششم توسعه و چشم انداز 1404 مبنی بر تولید 55 میلیون تن فولاد در کشور، این شرکت تلاش فراوانی برای بومی سازی آزمایشگاه گندله سازی و احیا مستقیم کرده است.
حسین مظاهری اضافه کرد: یک آزمایشگاه متوسط گندله سازی برای راه اندازی نیاز به حداقل چهار میلیون دلار دارد که این شرکت با برنامه ریزی و خرید بخشی از دانش فنی، 30 درصد این هزینه را کاهش داده است.
وی با اشاره به اینکه تهیه دانش فنی آزمایشگاه گندله سازی هزینه سنگینی را به شرکت متبوع وی تحمیل کرده است، گفت: حمایت شرکت های فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان از لحاظ علمی و حمایت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در رسیدن به این دانش سهم قابل توجهی داشته است.
وی با بیان اینکه شرکت دانش بنیان پایا صنعت سما از سال 86 تاکنون در طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی صنایع فولاد فعالیت دارد، گفت: دستگاه های این شرکت تاییدیه های شرکت های فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان را دارد و بر مبنای استانداردهای آزمایشگاه گندله سازی و احیا طراحی شده است.
بیش از 400 شرکت دانش بنیان در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان فعال است.

* خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :