Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187694
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1395 10:23
تعداد مشاهدات : 396

اندیشکده امریکن‌ انتر پرایز

قابلیت هجومی سایبری ایران عامل بازدارنده آمریکا و متحدانش است

قابلیت هجومی سایبری ایران به عنوان پنجمین ابرقدرت جهان در این حوزه آمریکا و متحدانش را به شدت نگران کرده است.

اندیشکده آمریکایی نوشت: قابلیت هجومی سایبری ایران به عنوان پنجمین ابرقدرت جهان در این حوزه آمریکا و متحدانش را به شدت نگران کرده است.

اندیشکده «امریکن انتر پرایز» در گزارشی پیرامون «توان سایبری ایران» نوشت: اکثر تحلیلگران تحت تاثیر توسعه فزاینده قابلیت های سایبری ایران قرار گرفته اند. ایران بی شک سرمایه گذاری ویژه ای را در بخش سایبری برای دفاع از خود برابر حملات سایبری فراهم دیده و البته قادر است در زمینه رصد امور داخلی نیز قابلیت بهتری داشته باشد.

بر اساس این گزارش، برنامه 5 ساله طرح ششم توسعه که از سوی «آیت الله خامنه ای» رهبر ایران  طراحی شده است و به زودی از سوی مجلس ایران تصویب خواهد شد. برنامه سایبری ایران سالیانه بودجه 76 میلیون دلاری دارد و بیش از یک میلیارد دلار نیز در زمینه زیرساخت ها سرمایه گذاری می شود.

 اندیشکده یاد شده در ادامه نوشت: قابلیت هجومی سایبری ایران، آمریکا و متحدانش را به شدت نگران کرده است. در این بخش ایران تنها در چند سال افراد خبره ای را تربیت کرده و دقیقا بعد از ابرقدرت های سایبری  جهان یعنی آمریکا، روسیه،چین و اسرائیل قرار دارد . در ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این تلاش ها را بر عهده دارد و به طور قریب نه صد ها اما به یقین ده ها هکر را نیز در خدمت دارد.

 امریکن انتر پرایز در ادامه با اشاره به دلایل سرمایه گذاری ایران در حوزه سایبری نوشت: ایران به دلیل بسط برنامه های عقیدتی خود در کشورهای خارجی در این مسیر قدم گذاشته است. ایران هچنین سازمان هایی را تاسیس می کند که می توانند به رقبای این کشور در صورت لزوم حمله کنند. این کشور همچنین می تواند با تشدید اوضاع وضعیت را مدیریت کند. ایران همچنین سعی دارد در صورت حملات سایبری دشمن به خود یا به منافعش حالتی از ترس و بیم از نبرد نامتقارن را در دل دشمنان ایجاد کند.

در انتهای این گزاش با اشاره به شاخه های فرامرزی هکری منتسب به ایران چون ارتش های سایبری حزب الله، سوریه و یمن آمده است: در صورت توسعه و پیشرفت مطلوب توان سایبری ایران در آینده، این عرصه عاملی بازدارنده برای ایران در برابر اقدام های آمریکا، اسرائیل یا عربستان سعودی خواهد بود و  این کشور دشمنان خود را بدون استفاده از سلاح های سنتی تهدید به حمله می کند. بنابراین، آمریکا و متحدانش باید بیشتر نگران عملیات سایبری ایران تا برخی دیگر باشند.* خبرگزاری فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :