Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187723
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1395 11:16
تعداد بازدید : 496

علیرضا منافی، مدیر عامل شرکت امن افزار گستر شریف

تجهیزات تامین امنیت شبکه تولید شد

شرکت امن افزار گستر شریف توانست طیفی از محصولات تامین کننده امنیت را تولید کند.

شرکت امن افزار گستر شریف، فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات توانسته است طیفی از محصولات تامین کننده امنیت این حوزه را در داخل کشور تولید و به بازار تجاری عرضه کند.

علیرضا منافی، مدیر عامل شرکت امن افزار گستر شریف، تحقیق، پژوهش و تولید محصولات امنیتی در حوزه ICT به منظور صیانت از سرمایه های اطلاعاتی کشور را اصلی ترین رسالت این شرکت عنوان کرد و افزود: این شرکت بیش از یک دهه پیش فعالیت خود را در این عرصه آغاز کرده است و اکنون در ارائه راه کارهای یکپارچه امنیت فاوا بر تکیه بر محصولات بومی، همکاری در صیانت از سرمایه های اطلاعاتی کشور، تحقیق، پژوهش و تولید محصولات امنیتی در حوزه ICT فعالیت می کند.

وی با اشاره به افزایش بهره وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات امنیتی به عنوان رویکرد اصلی امن افزار گستر شریف، اظهار کرد: وجود کارشناسان کارآمد و متخصص در شرکت و همچنین حفظ ارتباط با مراکز علمی و دانشگاهی کشور توانسته است شرکت را به مجموعه ای تخصصی در حوزه افتا تبدیل کند و بر همین اساس، زمینه اعتماد سازمان های کشور به فعالیت های شرکت فراهم شود.

این فعال فناور با اشاره به طیف متنوع محصولات و خدمات ارائه شده در حوزه فناوری اطلاعات، ارائه خدمات مشاوره، پیاده سازی و نظارت بر اجرای سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) را از عمده ترین خدمات ارائه شده توسط این شرکت برشمرد و افزود: در حوزه ISMS، طراحی و پیاده سازی ISMS، فرهنگ سازی، ایجاد آمادگی سازمانی و تهیه RFP برای پیاده سازی، نظارت بر پیاده سازی و تهیه طرح های جامع امنیتی مبتنی بر استانداردها از مهم ترین فعالیت ها در این حوزه یه شمار می رود.

منافی همچنین به طراحی و ساخت انواع فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری اشاره کرد و افزود: محصول ParsGate یک دروازه امنیت Unified Threat Management و فایروال ایرانی برای ارایه سازوکارهای مختلف امنیتی در شبکه‎های کوچک تا خیلی بزرگ است.

وی افزود: این محصول به صورت یکپارچه سرویس‎های امنیتی بازرسی حالت مند ترافیک vpn تشخیص و جلوگیری از حملات آنتی ویروس شبکه ای آنتی اسپم تشخیص هویت ترافیک تصفیه محتوای وب تصفیه محتوای پست الکترونیکی و مدیریت پهنای باند را به همراه واسط‎های مدیریتی کاربرپسند با دو کانال WUI و CLI ارایه می کند.

مدیر عامل امن افزار گستر شریف، از امکان تعریف مکانیزم تشخیص هویت ترافیک سیاست های امنیتی سازمان مبتنی بر کاربران و گروه های کاربری توسط این سامانه اشاره کرد و افزود: همچنین مکانیزم Failover موجود در این سیستم قابلیت اطمینان بسیار بالا را در صورت قطع برق و خرابی سخت افزار تامین می‎کند.

منافی با اشاره ضریب نفوذپذیری بالای برنامه های کاربردی تحت وب و هدف قرار گرفتن توسط مهاجمین نفوذ به زیرساخت‎های اطلاعاتی سازمان ها تبدیل گفت: با توجه به رشد روزافزون حملات تحت وب و عدم کارایی سیستم های تشخیص نفوذ (IPS/IDS) محصول جدیدی در عرصه امنیت اطلاعات و ارتباطات با عنوان فایروال برنامه های کاربردی تحت وب (WAF) به منظور مقابله با این حملات توسعه یافته است.

این فعال فناور با اشاره به محصول فایروال برنامه های کاربردی تحت وب شرکت امن افزار گستر شریف با نام پارس وف با قابلیت تشخیص انواع حملات تحت وب اظهار کرد: این نرم افزار بومی، با استقرار در مسیر ارتباطی کارگزارهای وب و کاربران آن و با تمرکز بر روی ترافیک وب، حملات تحت وب را تشخیص داده و مانع از نفوذ هکرها به کارگزارهای وب و وب سایت ها می شود.

* پایگاه خبری ایران توانا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :