Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187820
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1395 11:13
تعداد مشاهدات : 317

شیخ بدرالدین احمد حسون، مفتی اعظم سوریه در دیدار آیت الله اراکی

اگر ایران نبود سوریه و مقاومت اسلامی نابود شده بود

اگر مواضع صحیح جمهوری اسلامی نبود همه چیز از بین رفته بود. حوزه/ مفتی سوریه با بیان اینکه اگر امروز جمهوری اسلامی ایران نبود سوریه و مقاومت اسلامی نابود شده بود، گفت: اگر مواضع صحیح جمهوری اسلامی نبود همه چیز از بین رفته بود.

آیت الله "محسن اراکی" دبیرکل مجمع جهانی تقریب که در رأس هیئتی برای دیدار با مقامات و علمای سوریه در این کشور به سر می برد با شیخ "بدرالدین احمد حسون" مفتی اعظم سوریه دیدار و گفتگو کرد.

شیخ حسون در این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از امت اسلامی حمایت می کند، اظهار داشت: امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در جایگاه پدری امت اسلامی قرار دارند و پیامبر گونه رهبری امت اسلامی را بر دوش کشید اند.

مفتی سوریه با بیان اینکه اگر امروز جمهوری اسلامی ایران نبود سوریه و مقاومت اسلامی نابود شده بود، گفت: اگر مواضع صحیح جمهوری اسلامی نبود همه چیز از بین رفته بود.

وی اظهار داشت: اگر امروز خلفای اسلام زنده بودند بدون شک از سید حسن نصرالله و شجاعت و شهامتش ستایش می کردند.

آیت الله اراکی، دبیر کل مجمع جهانی تقریب در این دیدار با اشاره به اینکه صبر و ظفر دو یار قدیمی و دیرینه هستند، گفت: ملت سوریه با صبری که داشتند به زودی به پیروزی خواهند رسید؛ زیرا صبر، پیروزی و ظفر را به دنبال دارد.

این استاد حوزه تأکید کرد: امروز ملت، دولت، ارتش و علمای سوریه اسوه دیگران هستند زیرا اینها ارزش های الهی را دنبال کردند و در برابر سختی ها صبر پیشه کردند.

وی با بیان اینکه پیروزی ملت سوریه در نبرد با دشمنان بسیار نزدیک است، افزود: علما نقش بسیار مهمی در این پیروزی ایفا می کنند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب در پایان ضمن تشکر از دولت و ملت سوریه تأکید کرد: سوریه از تمام ابعاد مقاومت حمایت و پشتیبانی کرده است .

خبرگزاری حوزه نیوز *


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :