Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187857
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1395 14:12
تعداد مشاهدات : 267

فمی ادیسینا، سخنگوی رئیس جمهوری نیجریه

فمی ادیسینا: پیشرفتهای 30 ساله اخیر ایران ستودنی است

پیشرفتهای 30 ساله اخیر ایران در زمینه های امنیت، تولید، کشاورزی و فناوری ستودنی است. « فمی ادیسینا» سخنگوی رئیس جمهوری نیجریه اعلام کرد: پیشرفت های 30 ساله اخیر ایران در زمینه های امنیت، تولید، کشاورزی و فناوری ستودنی است.

به گزارش تارنمای خبری' آفریکا نیوز' « فمی ادیسینا» سخنگوی رئیس جمهوری نیجریه با اشاره سفر اخیر وزیر امور خارجه ایران به کشورش و دیدار با مقامات این کشور، افزود: پیشرفت های اخیر ایران در زمینه های امنیت، تولید، کشاورزی و فناوری را باید ستود.

«ادیسینا» تصریح کرد: مصمم به استفاده از تجربیات ایران در حوزه های یاد شده هستیم.
سخنگوی رئیس جمهوری نیجریه تصریح کرد: در زمینه تنوع بخشی به اقتصاد کشور تجریبات ایران را به دقت بررسی و اعمال خواهیم کرد.
بخش کشاورزی در نیجریه، یکی از زمینه های تنوع بخشی به اقتصاد کشور به شمار می رود و انتظار می رود تولید این بخش در سال جاری افزایش یابد.
در همین خصوص و به نوشته روزنامه فایننشال تایمز، کاهش بهای جهانی نفت بزرگترین اقتصاد آفریقا (نیجریه) را با بدترین بحران اقتصاد طی دهه های اخیر مواجه کرده است.
در همین حال، «کمی آدسون» وزیر دارایی نیجریه به فایننشال تایمز گفت: دولت پیش بینی هفته گذشته صندوق بین المللی پول مبنی بر رکود اقتصادی در نیجریه را مورد مجادله قرار نمی دهد.
نیجریه یک جمهوری مشروطه فدرال در غرب آفریقا است که با بنین در غرب، چاد و کامرون در شرق و نیجر در شمال مرز مشترک دارد.
ساحل این کشور در جنوب در امتداد خلیج گینه در اقیانوس اطلس واقع است.
نیجریه از 36 ایالت و حوزه فدرال مرکزی تشکیل شده است و شهر ابوجا پایتخت این کشور به شمار می رود.
ظریف روز یکشنبه سفر خود به غرب آفریقا را آغاز کرد؛ وزیر امور خارجه کشورمان پس از نیجریه به غنا، گینه کوناکری سفر کرده و در این سفرها با جمعی از مقامات این کشورها دیدار و گفت وگو کرده است. مالی آخرین مقصد وزیر امور خارجه ایران در غرب قاره سیاه است.
وزیر امور خارجه کشورمان در این سفر با رئیس جمهوری، رییس مجلس و وزیر امور خارجه این کشورها دیدار و گفت وگو کرد.


* خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :