Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 188389
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1395 12:2
تعداد بازدید : 278

بومی سازی سیستم کنترل الکتروموتورهای ولتاژ متوسط

این سیستم برای کنترل دور الکتروموتورهای با ولتاژ بیش از 6 کیلوولت و ... کاربرد دارد.

با تلاش متخصصان جهاد دانشگاهی واحد علم و صنعت و حمایت شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران طراحی و ساخت "سیستم کنترل دور برای الکتروموتورهای ولتاژ متوسط توان بالا" بومی سازی شد.

این دستگاه برای اولین بار در کشور با دانش فنی بومی و با بهره مندی از جدیدترین تکنولوژی ساخت مبدل های کنترل دور موتور چند سطحی با تصویب و حمایت مستقیم مدیریت پژوهش و فناوری شرکت خطوط لوله و مخابرات طراحی و ساخته شده است.

این سیستم برای کنترل دور الکتروموتورهای با ولتاژ بیش از 6 کیلوولت و با قدرت یک و نیم مگاوات برای استفاده در انتقال فراورده های نفتی و نفت خام کاربرد دارد که در مدت 24 ماه طراحی و ساخته شده و آماده بهره برداری است.

این تجهیزات امکان کنترل سرعت دوران الکتروموتورها از بازه 5 درصد تا بیش از 100 درصد دورنامی را فراهم کرده و میزان انتقال فراورده های نفتی را به مقدار درخواست تنظیم می کند.

تامین این تجهیزات در این سطح ولتاژ و توان به علت محدودیتهای تحریمی و کاربری های دوگانه متصور برای آنها حتی در شرایط فعلی هم از خارج امکان پذیر نیست. استفاده از این مبدل ها به علت مزیتهای بسیاری که در صرفه جویی انرژی و افزایش طول عمر الکتروموتورهای متصل به آنها دارد، در دستورکار صنعت (نفت و گاز و پتروشیمی و اب و فاضلاب و ...) قرار داشته و دستیابی به این دانش در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی هم به لحاظ بومی و داخلی بودن دانش فنی و هم به لحاظ کاهش تلفات انرژی و خرابی تجهیزات گران قیمت صنعتی، لازم و ضروری است.*ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :