Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 188413
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1395 18:31
تعداد بازدید : 532

صدور نخستین محموله محصولات شرکت فولاد اکسین به اروپا

نخستین محموله محصولات تولیدی شرکت فولاد اکسین به قاره اروپا صادر شد. به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان، رضوان زنگنه مدیر فروش و بازاریابی این شرکت گفت: نخستین محموله صادراتی ورق های فولادی برای مصارف صنعتی، روانه کشورهای آلمان و ایتالیا شد.
وی گفت: شرکت فولاد اکسین فعالیت صادراتی خود را از سال 1393 و با صادرات ورق به کشور عراق آغاز کرد.
وی افزود: با توجه به گشایش بین المللی ایجاد شده برای کشور در فضای پسابرجام، رویکرد شرکت از صادرات محصول به کشورهای همسایه، به بسط و توسعه صادرات به سایر کشورها تغییر یافت.
وی با بیان اینکه اقدامات و راهبردهای متنوع به منظور معرفی توانمندی ها و مذاکره با مشتریان اروپائی صورت پذیرفته گفت: برنامه ریزی لازم برای تعیین بازار هدف انجام و یکی از بازارهای اصلی، قاره اروپا تعیین شد.
زنگنه افزود: در سال 95 نخستین قرارداد صادرات محصولات به قاره اروپا منعقد و پس از گشایش اعتبار اسنادی، مراحل مختلف برای تولید و تحویل ورق ها و همچنین آماده سازی مدارک و مستندات برنامه ریزی شد.
به گفته وی گرید فولادی ورق های مورد سفارش مشتری S355J2+N و طبق استاندارد EN10025 است. پس از تامین مواد اولیه از منابع داخلی، کار نورد و عملیات حرارتی آغاز و در نهایت ورق ها با دقیق ترین دستورالعمل های کنترل کیفی مورد بازرسی و آزمایش قرار گرفت.
وی اضافه کرد: این مراحل با نظارت کامل موسسه بازرسی بین المللی SGS انجام و نتایج بازرسی ها و آزمایش ها به تأیید رسید.
مدیر فروش و بازاریابی شرکت اکسین گفت: پس از اطمینان یافتن از همه موارد مرحله بارگیری محصولات به مقصد بندر امام خمینی (ره) و سپس بارگیری بر روی کشتی برای تحویل به مشتری اروپایی انجام شد.
شرکت فولاد اکسین خوزستان در چارچوب نیاز صنایع عظیم کشور به ورق فولادی با عرض بالا، از سال 1382 فعالیت خود را در اهواز آغاز کرد.
فعالیت اصلی شرکت تولید انواع ورق های فولادی تا عرض 4.5 متر با ضخامت های مختلف، مقاومت بالا (High Strength) و منحصر به فرد در کشور و خاورمیانه و همچنین انجام عملیات احیای مستقیم، ذوب و ریخته گری اسلب عریض، نورد و تولید ورق و انجام تمام عملیاتی که در جهت تحقق این اهداف ضرورت دارد.
محصولات تولیدی و نهایی شرکت انواع ورق فولادی با مقاومت بالا برای مصارف گوناگون مانند لوله انتقال نفت و گاز با قطر بالا، صنایع کشتی سازی، دیگ بخار صنعتی و نیروگاهی، مخازن زیر فشار و مخازن بزرگ ذخیره مایعات نفتی و شیمیایی، ورق فولادی مخصوص برای مصرف در سازه های خاص با خواص مکانیکی متنوع است.


*ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :