Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 188480
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1395 14:54
تعداد بازدید : 802

موفقیت محققان پژوهشگاه «ابن سینا» در تولید واکسن سرطان

این واکسن متشکل از آنتی ژن های پروتئینی است و مطالعات فاز حیوانی آن نیز طی شده است.

محققان پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی «ابن سینا» موفق به تولید واکسنی برای پیشگیری و درمان سرطان در فاز حیوانی شدند.

مجری طرح و عضو هیات علمی پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاددانشگاهی «ابن سینا» در گفت وگویی با تاکید بر این که ایمنی درمانی روشی اَمن برای درمان سرطان است، گفت: بر این اساس ما درصددیم تا با استفاده از واکسن به بدن آموزش دهیم که نسبت به رشد سلول های سرطانی هوشمندانه عمل و رشد آن را مهار کرده و یا از بین ببرد.

دکتر حجت اله ربانی مجری طرح از طرح تولید واکسن برای سرطان خبر داد و خاطرنشان کرد: ایده ما در این طرح تحقیقاتی این بود که همانند برخی از بیماری ها که دارای واکسن هستند، برای پیشگیری از سرطان، واکسنی تولید کنیم تا از بدو تولد به نوزادان تزریق شود تا آنها مبتلا به سرطان نشوند.

وی از تولید این واکسن خبر داد و با تاکید بر این که واکسن تولید شده برای پیشگیری از انواع سرطان ها کاربرد دارد، ادامه داد: این واکسن متشکل از آنتی ژن های پروتئینی است و مطالعات فاز حیوانی آن نیز طی شده است.

ربانی با بیان این که وزارت بهداشت از این طرح حمایت نکرده است، گفت: بسیاری از کشورها درصدد تولید این واکسن هستند و این در حالی است که شانس تهیه این واکسن بسیار کم است چرا که این واکسن بر اساس تغییراتی که در ساختار پروتئین یک نوع سلول خاص ایجاد می شود، به دست می آید.*ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :