Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 188605
تاریخ انتشار : 19 مرداد 1395 13:11
تعداد بازدید : 818

طراحی و ساخت شناور مسافربری فایبرکربن

این شناور 24 متر طول، 5 متر عرض، 2.8 متر ارتفاع، ظرفیت حمل 60 نفر مسافر و ... را دارد. رضا زند گفت: جنس بدنه این شناور فایبرکربن است که نخستین بار در خاورمیانه توسط متخصصان داخلی با کمک یک شرکت سوئدی طراحی و ساخت آن به پایان رسیده است.
وی اظهارکرد: این شناور به طول 24 متر و عرض پنج با 2.8 متر ارتفاع ، ظرفیت حمل 60 نفر مسافر و 30 تن بار عرشه را دارد.
وی هزینه ساخت این شناور را 30 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: پیش از این برای خرید این نوع شناور از کشور هلند باید 2 برابر هزینه ساخت آن را پرداخت می کردیم.
مدیرعامل شرکت کشتی سازی صنایع دریایی نوح جنوب افزود: این شناور برای جابه جایی خدمه سکوهای نفتی و بار در خلیج فارس استفاده می شود.
وی به ساخت شناورهای کمپوزیت با روش VIP در شرکت کشتی سازی صنایع دریایی نوح جنوب چوئبده آبادان اشاره و اظهارکرد: استقبال خوبی از ساخت شناورهای کمپوزیتی در کشور شده و این شرکت در حال ساخت 2 شناور صیادی و باری در این زمینه است.
زند گفت:با توجه به شرایط خاص اقلیمی، جوی و اقتصادی در منطقه شناورها بر اساس نیاز منطقه توسط متخصصان داخلی این شرکت طراحی و ساخته می شوند.
وی به برخی از مزیت های شناورهای فایبرکربن و کامپوزیت اشاره و بیان کرد: این نوع شناورها برتری زیادی نسبت به شناورهای فلزی به‎ ویژه در حوزه شناورهای تندرو و مسافری از جمله مصرف سوخت کمتر و ارزان‎تر، وزن کمتر، موتور سبک تر و سرعت بیشتر شناورها دارند.
نخستین شناور جدید 2 بدنه کشور توسط طراحان شرکت کشتی سازی نوح چوئبده آبادان پارسال به آب انداخته شد. شهر بندری چوئبده در 35 کیلومتری جنوب شرقی آبادان قرار دارد.* ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :