Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 188936
تاریخ انتشار : 24 مرداد 1395 18:54
تعداد بازدید : 363

دستاوردهای دولت یازدهم در کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد: هزار و 266 طرح عمرانی و اقتصادی در دولت یازدهم در استان کهگیلویه و بویراحمد اجرایی شد. موسی خادمی گفت: در سه سال ابتدایی دولت یازدهم هزار 266 طرح با اعتباری بالغ بر 8 هزار و 960 میلیارد ریال در کهگیلویه و بویراحمد اجرایی شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه از این تعداد هزار و 240طرح افتتاحی و 26 طرح کلنگ زنی است، افزود: از هزار و 240 طرح بهره برداری شده 235 طرح در زمینه اقتصادی بوده که 5 هزار و 714 شغل ایجاد کرده است.

وی گفت: افزایش طول باند فرودگاه یاسوج ، احداث پل سوم و چهارم بشار در یاسوج ، اجرایی شدن خط آهن یاسوج ـ اقلید ، آغاز عملیات اجرایی سد شیو در باشت و تنگ سرخ در بویراحمد و گاز رسانی به شهرهای قلعه رئیسی و دیشموک از مهمترین طرح های عمرانی در استان طی این مدت است.

موسی خادمی با بیان اینکه تا ابتدای دولت یازدهم تنها 43 کیلومتر بزرگراه در استان وجود داشت گفت: در دولت یازدهم طول بزرگراه های استان به 93 کیلومتر رسیده  و ده کیلومتر دیگر نیز در دست احداث است.

وی کل اعتبارات مصوب استان در سال 1392 را سه هزار و 520 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این در حالی است که اعتبارات استان در سه سال اول دولت روحانی به 6 هزار و 200میلیارد ریال افزایش یافت و اعتبارات متفرقه نیز یکدهم بود که این رقم نیز به 9 دهم رسیده است.

وی افزایش تعداد پرواز های شهر یاسوج به تهران از یک پرواز در هفته به 6 پرواز را از دیگر دستاوردهای دولت یازدهم دانست و گفت: شاخص راه روستایی در این استان هم اکنون 43 درصد است.

وی از فعال بودن 250 طرح در حوزه راه سازی در استان خبر داد و گفت: طرح ملی پاتاوه ـ دهدشت ، چهارخطه کردن یاسوج اقلید ، یاسوج ـ شیراز و یاسوج ـ اصفهان و احداث پل سوم و چهارم بشار از مهمترین طرح ها در حوزه راه سازی در استان است.

موسی خادمی از اجرایی شدن 260 طرح در حوزه بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در استان خبر داد و گفت: اعتبار این تعداد طرح 2 هزار میلیارد ریال بوده این در حالی است که 17 طرح در حوزه بهداشت و درمان در استان در حال اجرا است .

استاندار اعتبارات اختصاص یافته به بخش فرهنگی ، بقاع متبرکه و مساجد استان طی سه سال اخیر را 530میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: 120 میلیارد ریال برای ساخت بقاع متبرکه و مساجد و 9 میلیارد ریال برای ساخت 13 مصلی در استان اختصاص یافته است .

خادمی از بازگشت همه طرح های راکد صنعتی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به چرخه تولید استان خبر داد و گفت: 130 پروژه صنعتی با اعتبار هزار و600میلیارد ریال در حال اجرا است .

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه توسعه کهگیلویه وبویراحمد در دولت یازدهم شتاب گرفته است گفت: احداث کارخانه فولاد مارگون ، بازگشت واحد های تولیدی راکد استان به چرخه تولید ، شتاب در روند ساخت بیمارستان 250 تختخوابی یاسوج ،اجرای عملیات افزایش باند فرودگاه یاسوج و تامین تجهیزات فرودگاه برای پرواز در شب و هوای مه آلود ،اختصاص 250 میلیارد ریال برای گازرسانی به شهرهای شمالی کهگیلویه و بویراحمد سندی بر این ادعا است.

غلام محمد زارعی اختصاص 160 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه یاسوج در دو سال گذشته به شهرداری این شهر را از دیگر خدمات دولت یازدهم در استان دانست و گفت:جلب مشارکت برای ساخت سد تنگ سرخ از دیگر فعالیت های دولت در استان است.

کهگیلویه و بویراحمد درجنوب غربی ایران و حدود 700 هزار نفر جمعیت دارد
*خبرگزاری صدا و سیما


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :