Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 189188
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1395 10:23
تعداد بازدید : 300

افتتاح پروژه های راه و شهرسازی در آذربایجان غربی

برای این پروژه های افتتاحی بیش از 750 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

30 کیلومتر بزرگراه و جاده اصلی، 50 کیلومتر راه روستایی و بهره برداری از ایستگاه تحقیقات هواشناسی کشاورزی به همراه 200 کیلومتر روکش آسفالت جاده های آذربایجان غربی با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در این استان به صورت همزمان به بهره برداری رسید.

این میزان روکش آسفالت جاده ای در پنج ماه نخست سال جاری اجرایی شده و برای اجرای آن در مجموع بیش از 400 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وزیر راه و شهرسازی نیز در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگاران گفت: آذربایجان غربی جایگاه قابل توجهی در ترانزیت جاده ای دارد.
عباس آخوندی افزود: افتتاح 30 کیلومتر بزرگراه و جاده اصلی، 50 کیلومتر راه روستایی و بهره برداری از ایستگاه تحقیقات هواشناسی کشاورزی از جمله پروژه های افتتاحی در این سفر هستند که برای آنها بیش از 750 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی عصر روز چهارشنبه در آیین بهره برداری همزمان از این طرح ها گفت: وضعیت تلفات انسانی در جاده های این استان نامطلوب است و باید توجه ویژه ای برای کاهش مشکلات این بخش صورت گیرد.
وی افزود: وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه می توانند اعتبار ویژه ای را برای ساماندهی راه های ارتباطی آذربایجان غربی اختصاص دهند که در بهبود وضعیت این بخش بسیار تاثیرگذار است.
وی اضافه کرد: علاوه بر کاهش تلفات انسانی، بهبود وضعیت راه می تواند در رونق گردشگری آذربایجان غربی تاثیرگذار باشد و زمینه توسعه استان را فراهم کند.
استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: در حال حاضر پروژه های راهسازی زیادی در شمال و جنوب آذربایجان غربی در دست ساخت هستند که به اختصاص اعتبار نیاز دارند.
عباس آخوندی عصر روز چهارشنبه وارد استان آذربایجان غربی شد و تا بعد از ظهر پنجشنبه از پروژه های حوزه راه و شهرسازی آذربایجان غربی بازدید می کند.
آذربایجان غربی بیش از 12 هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه دارد.*ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :