Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 190479
تاریخ انتشار : 15 شهریور 1395 18:57
تعداد بازدید : 271

ایران گسترده ترین شبکه توزیع دارو در منطقه را دارد

رئیس سندیکای صاحبان داروها انسانی ایران گفت: ایران گسترده ترین شبکه توزیع دارو در منطقه را دارد و دسترسی آحاد جامعه به داروهای تولید داخلی و یا وارداتی در کمترین زمان ممکن است. دکترعباس کبریایی زاده روز دوشنبه درنشست خبری دومین نمایشگاه بین المللی دارو صنایع وابسته ( ایران فارما) که درمحل موزه تاریخ علوم پزشکی برگزارشد، افزود: بزرگترین سبد سیمیلار را در ایران دراختیار داریم و امکان تولید تمام اشکال دارویی در ایران وجود دارد.
وی اظهارکرد: نتیجه توانمندی ایران در صنعت دارو سازی این است که 8/97 درصد از نیاز دارویی کشور در داخل تولید شده و 1/2 درصد آن از خارج وارد می شود.
وی با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی دارو و صنایع وابسته از 24 تا 26 شهریور در مصلی تهران با حضور 90 شرکت خارجی افزود: حدود 60 شرکت دانش بنیان و 232 شرکت دارویی داخلی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.
وی خاطرنشان کرد: حدود500 ملیون نفر از کشورهای اطراف ایران صنعت دارو سازی پیشرفته ای ندارند و می توانند اهداف خوبی برای صادرات باشند.
رئیس سندیکای صاحبان داروها انسانی ایران با بیان اینکه درحدود 50 درصد مواد اولیه که در صنعت داروهای شیمیایی مصرف می شود درداخل کشور تولید و مابقی وارداتی است ادامه داد: مواد اولیه در صنعت بیوتکنولوژی همه تولید داخل کشور است.
به گفته وی براساس آمارسال 94حدود 95 درصد داروهای تولید داخل70 درصد بازار دارویی و 2 درصد دارویی که از خارج وارد می شود، 30 درصد ارزش ریالی بازار را به خود اختصاص داده است.*ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :