Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 190491
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1395 8:44
تعداد بازدید : 335

جمهوری اسلامی نفوذ کم نظیری در منطقه دارد

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: جمهوری اسلامی ایران در تحولات ۵ الی ۶ سال اخیر در منطقه دارای نفوذ کم نظیری است و این نفوذ در عرصه های مختلف برای ما تولید قدرت کرده است.

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل امروز (دوشنبه 15 شهریور ماه) در نشست مجمع مدیران منابع انسانی قوای سه گانه گفت: جمهوری اسلامی ایران در تحولات 5 الی 6 سال اخیر در منطقه دارای نفوذ کم نظیری است و این نفوذ در عرصه های مختلف برای ما تولید قدرت کرده است.

وی افزود: گفتمان انقلاب اسلامی از موضوعاتی است که برای کشور تولید قدرت کرده است و زمانی که بیرون از مرزها به آن توجه می کنیم متوجه نفوذ سازنده این گفتمان و تأثیر  قوی آن بر امنیت منطقه و ایران خواهیم شد.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه گفتمان ما در حمایت از فلسطین گفتمانی حقیقی و توأم با اقتدار در حوزه عمل بود، تأکید کرد: با اینکه جمهوری اسلامی ایران با نگاه ارزشی دفاع از مستضعفان را دنبال کرد، رژیم صهیونیستی را به انزوا کشاند درحالی که تل آویو اقدامات تهدید آمیزی را در منطقه دنبال می کرد.

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل خاطرنشان کرد: از نظر محور امریکا و رژیم صیهونیستی جایگاه جمهوری اسلامی ایران باید در منطقه افت کند و اینکه ایران در منطقه برآمده است برای آنها موضوع قابل قبولی نیست همچنین اینکه جمهوری اسلامی ایران از نفوذ خود تولید ثروت کرد و با این قدرت توانست در مذاکرات هسته ای صرف نظر از شیطنت و بدعهدی های قابل پیش بینی امریکا امتیازاتی بگیرد.

وی به نفوذ دستاوردهای دفاعی کشور اشاره کرد و گفت: تمرکز مقام معظم رهبری در بحث تولید علم، تقویت بنیه دفاعی، تقویت بنیه اقتصادی و افزایش جمعیت به عنوان موضوعی مهم در عناصر ملموس قدرت، بروز یافته که مجموعه این موارد برای ما می تواند تولید مضاعف قدرت را در راستای تقویت جهان اسلامی و تضمین امنیت منطقه و حفظ حداکثری امنیت ملی کشور در پی داشته باشد.*تسنیم


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :