Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 190535
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1395 11:44
تعداد بازدید : 259

سرویس رایگان برای دانش آموزان استثنایی شهر تهران

سرویس مدارس دانش آموزان استثنایی شهر تهران در سال تحصیلی جدید با مشارکت شرکت اتوبوسرانی و تاکسیرانی پایتخت به صورت رایگان انجام می شود. مازیار حسینی افزود: شهرداری تهران در سال تحصیلی گذشته نیز خدمات حمل و نقل(سرویس مدارس) دانش آموزان استثنایی شهر را به صورت رایگان انجام داد که این روند امسال نیز ادامه دارد.
وی تاکید کرد: کار حمل و نقل دانش آموزان استثنایی(سرویس) از درب منزل تا مدرسه و بالعکس با مشارکت شرکت اتوبوسرانی و سازمان تاکسیرانی شهر تهران بصورت کاملا رایگان انجام می شود.
معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه تعداد مدارس استثنایی شهر تهران محدود و در مناطق مختلف شهر قرار دارند، اظهار کرد: همین امر هزینه تامین سرویس مدارس برای این گروه از دانش آموزان را سنگین کرده که شهرداری تهران با مساعدت شورای اسلامی شهر پرداخت هزینه سرویس مدارس دانش آموزان استثنایی پایتخت را برعهده گرفته است.
شش هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در هفت گروه آسیب دیده بینایی، شنوایی، کم توان ذهنی، چند معلولیتی، جسمی، حرکتی و اختلالات رفتاری در مدارس خاص و حدود دو هزار دانش آموز با معلولیت خفیف به صورت تلفیقی در مدارس عادی شهر تهران تحصیل می کنند.
یک میلیون و 100 هزار دانش آموز شهر تهران همزمان با آغاز سال تحصیلی راهی مدارس می شوند.
برهمین اساس شهرداری تهران به منظور خدمت رسانی مطلوب به دانش آموزان و دانشجویان اقدام به افزایش 30 درصدی ظرفیت ناوگان حملا و نقل عمومی شهر در آستانه بازگشایی مدارس و مراکز دانشگاهی کرده است.*ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :