Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 190536
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1395 11:49
تعداد مشاهدات : 320

صادرات 100 میلیون دلار فرش ماشینی از آران وبیدگل

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان از صادرات 100 میلیون دلار فرش ماشینی این شهرستان در یک سال گذشته به کشورهای دیگر خبر داد.
حسین حاجی زاده افزود: عمده صادرات فرش به کشورهای افغانستان و عراق بوده که در مجموع در یک سال گذشته حدود 100 میلیون دلار برای کشور ارزآوری داشت.
وی با اشاره به تولید 45 میلیون متر مربع فرش ماشینی در این مدت در شهرستان آران و بیدگل بیان کرد: این شهرستان با تولید حدود 50 درصد فرش ماشینی کشور، رتبه نخست تولید فرش ایران را دارد.
وی با اشاره به فعالیت 600 کارخانه فرش ماشینی با مجوز بهره برداری در این شهرستان تصریح کرد: کم ترین تعطیلی واحدهای صنعتی در کشور متعلق به آران و بیدگل است که این آمار حدود یک ونیم درصد است.
حاجی زاده با تاکید بر این که صنعت فرش ماشینی به عنوان یکی از مهم ترین صنعت های تاثیرگذار شهرستان آران وبیدگل رشد قابل توجهی داشته است افزود: در حال حاضر منطقه کاشان و آران و بیدگل با بیش از یک هزار واحد تولید کننده فرش ماشینی و تولید 70 درصد فرش ماشینی کشور به قطب تولید این محصول در کشور و حتی منطقه تبدیل شده است.
وی با بیان این که تک محصولی بودن می تواند در آینده مشکلاتی برای صنعت شهرستان بوجود آورد خاطرنشان کرد: پیگیری هایی برای خروج از تک محصولی بودن صنعت شهرستان در جریان است که از آن جمله می توان به ایجاد واحدهای تولیدی ظرف های یکبار مصرف، لوازم و قطعه های پلاستیکی خودرو و لامپ های کم مصرف اشاره کرد.
شهرستان آران و بیدگل با بیش از 100 هزار نفر جمعیت در شمال اصفهان، در فاصله 6 کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.*ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :