Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 190664
تاریخ انتشار : 18 شهریور 1395 13:11
تعداد بازدید : 433

شکوه مراسم افتتاحیه پارالمپیک ۲۰۱۶ با رژه کاروان ایران کامل شد

کاروان ایران با نام شهدای منا در حالی در ورزشگاه ماراکانا در افتتاحیه پارالمپیک 2016 ریو رژه رفت.

کاروان ایران با نام شهدای منا در حالی در ورزشگاه ماراکانا در افتتاحیه پارالمپیک 2016 ریو رژه رفت که عشرت کردستانی پرچمدار کشورمان لباس احرام بر تن داشت.
مراسم افتتاحیه بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ساعت ۱۸ به وقت محلی آغاز شد و این در حالی بود که در فاصله دو ساعت مانده تا آغاز مراسم، ظرفیت ورزشگاه تکمیل شد و همین اتفاق باعث زودتر برگزار شدن این مراسم شد چرا که کمیته برگزاری این بازی ها ساعت آغاز مراسم افتتاحیه را از ساعت ۲۰ اعلام کرده بودند.
برنامه های ویژه مراسم از ساعت ۱۸ آغاز شد و یک ساعت بعد رژه ورزشکاران کشورهای مختلف طی مراسم خاصی رژه خود را آغاز کردند و ورزشکاران کشور افغانستان اولین کشوری بودند که با پرچم کشورمان وارد سن شدند.
و اما رژه کاروان ایران نسبت به دوره های قبل با یک اتفاق ویژه همراه بود؛ عشرت کردستانی پرچمدار کاروان ایران در حالی که لباس احرام پوشیده بود جلوتر از کاروان ۱۱۱ نفره جمهوری اسلامی ایران وارد ورزشگاه شد و به همراه سایر پارالمپیکی های ایران مورد تشویق شدید تماشاگران قرار گرفت.
براساس برنامه ریزی های انجام گرفته برای هر کاروان یک تکه از پازلی بزرگ طراحی شده بود که در یک سمتش نام آن کشور  در سمت دیگرش قسمتی از یک پازل بزرگ حک شده بود.
و از موارد مهم این رژه ها میتوان به حضور یکی از ورزشکاران کشور بلاروس در حمایت از ورزشکاران روسیه که از حضور در این بازی ها محروم شده اند، در رژه کشور خود با پرچم روسیه وارد شد، اشاره کرد.
" ویک مونیس" برزیلی کارگردانی این مراسم را بر عهده داشت و مجسمه ساز آمریکایی " آنتونی هاو" مشعل این بازی ها را که طرحی مشابه مشعل المپیک دارد، طراحی کرده بود.
در پایان این مراسم هنرمندان کشور برزیل به اجرای نمایش هایی دیدنی پرداختند و با روشن شدن مشعل آغاز رسمی بازی های پارالمپیک 2016 در ریو اعلام شد.*خبرگزاری صدا و سیما


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :