Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 190954
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1395 11:14
تعداد بازدید : 570

شکست سه باره رکورد پارالمپیک

شکست سه باره رکورد پارالمپیک و طلای پارالمپیک برای مجید فرزین

نماینده دسته 80 کیلوگرم وزنه برداری ایران در بازی های پارالمپیک 2016 ریو موفق به کسب مدال طلا شد.

در پنجمین روز از بازی های پارالمپیک 2016 و در رقابت های وزنه برداری، مجید فرزین در دسته 80 کیلوگرم با 9 وزنه بردار دیگر به رقابت پرداخت که با ثبت وزنه 240 کیلوگرمی و شکستن رکورد جهان و پارالمپیک مدال طلا را به گردن آویخت.

فرزین در نخستین حرکت موفق به مهار وزنه 230 کیلوگرمی شد که در همان حرکت اول نه تنها فاصله خود را با حریفان زیاد کرد که رکورد پارالمپیک را هم شکست. او در حرکت دوم نیز وزنه 235 کیلوگرمی را مهار کرد تا بار دیگر رکورد پارالمپیک را بشکند و بیش از پیش به کسب مدال طلا نزدیک شود. بعد از این حرکت فاصله فرزین تا نزدیک ترین رقیبش به 7 کیلوگرم افزایش پیدا کرد. وزنه بردار ایران در سومین حرکت وزنه 240 کیلوگرمی را درخواست کرد تا به رکورد جهان که با 236 کیلوگرم در اختیار خودش بود، حمله کند که با مهار این وزنه نیز بار دیگر رکورد پارالمپیک را ارتقا داد و همزمان موفق به شکستن رکورد جهان شد.

وزنه بردار ایران برای حرکت چهارم تقاضای وزنه 244 کیلوگرمی را کرد که با وجود مهار این وزنه با زحمت زیاد، داوران قبول نکردند تا فرزین با همان 240 کیلوگرم به کارش پایان دهد.

مدال طلای فرزین دومین نشان طلا و ششمین مدال کاروان ورزشی شهدای منا بعد از طلای ساره جوانمردی در تیراندازی بانوان بود.

وزنه بردار چینی در این دسته با 228 کیلوگرم مدال نقره را به گردن آویخت. بازارف از ازبکستان با 207 کیلوگرم مدال برنز را از آن خود کرد.

تیم وزنه برداری ایران با شش وزنه بردار در پارالمپیک ریو شرکت کرده است که پیش از این حمزه محمدی در 65 کیلوگرم چهارم شده بود. فردا نیز ابتدا حامد صلحی پور در دسته 88 کیلوگرم از ساعت 10 صبح به وقت محلی به مصاف حریفان خواهد رفت و از ساعت 16 سامان رضی در دسته 97 کیلو به رقابت خواهد پرداخت.


مدال های ایران تا روز پنجم:

طلا: ساره جوانمردی (تیراندازی بانوان) و مجید فرزین (وزنه برداری)

نقره: سامان پاکباز (پرتاب وزنه)، علیرضا قلعه ناصری (پرتاب دیسک)، نعمتی و رنجبر (میکس ریکرو تیمی) و سجاد محمدیان (پرتاب وزنه)

پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک 2016 ریو از 18 شهریور با حضور چهار هزار و 350 ورزشکار از 162 کشور جهان به میزبانی ریودوژانیروی برزیل آغاز شده است و تا 28 شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

در این دوره از بازی ها بیش از 4000 ورزشکار از 160 کشور جهان به مدت یازده روز در 23 رشته ورزشی به رقابت خواهند پرداخت. کاروان ورزشی ایران با عنوان «منا» متشکل از 111 ورزشکار در 12 رشته ورزشی در این دوره از بازی ها حضور دارد.


* خبرگزاری ایسنانظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :