Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 190993
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1395 13:6
تعداد بازدید : 1100

نخستین شناور تندرو برد بلند بالگردبر شهید ناظمی رونمایی شد

از ویژگی های شناور شهید ناظری دریانوردی در امواج خروشان، حمل مسافر و بالگرد با سرعت بالا است. دریادار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از الحاق نخستین شناور تندروی برد بلند با قابلیت حمل بالگرد و دریانوردی در امواج خروشان به ناوگان نیروی دریایی سپاه خبر داد.

سردار علی فدوی صبح امروز در مراسم الحاق نخستین شناور تندروی برد بلند در مؤسسه شهید محلاتی بوشهر با بیان اینکه این شناور دستاورد متخصصان نیروی دریایی سپاه است اظهار داشت: این شناور بزرگترین شناور آلومینیومی ساخت کشور با شکل بدنه پیشرفته و روز دنیا است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به قابلیت این شناور تصریح کرد: شناور شهید محمد ناظری قابلیت دریانوردی در امواج خروشان و حمل همزمان 100 نفر مسافر و بالگرد را دارا است.
وی افزود: این شناور توسط سازمان تحقیقات و خودکفایی نیروی دریایی سپاه طراحی و در مؤسسه شهید محلاتی از مؤسسات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) ساخته شده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ابعاد این شناور را 55 متر طول، 14.1 متر عرض و ارتفاع 13 متر اعلام کرد و گفت: برد دریانوردی شناور مذکور 10 هزار کیلومتر است که توسط محققین کشور بدون هیچ گونه وابستگی خارجی، طراحی، ساخت، تجهیز و به آب اندازی شده است.
فدوی با اعلام اینکه این شناور امکان حضور قدرتمند نیروی دریایی سپاه را در آبهای آزاد و اقیانوس ها فراهم کرده است، افزود: شکل بدنه پیشرفته، تعادل پایدار در امواج بلند، برد بلند دریانوردی، قابلیت حمل مسافر و بالگرد با سرعت بالا از ویژگی های این شناور است.*خبرگزاری تسنیم


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :