Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 191042
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1395 10:30
تعداد بازدید : 253

ایران پیشتاز مبارزه با تکفیری هاست

در مورد مقابله با تکفیریها زمانی که ما تشخیص دادیم الازهر هنوز به فکر نیفتاده بود.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر ضرورت تبیین جایگاه زن در اسلام گفت: مخالفان اسلام تبلیغ می کنند که اسلام برای زن شخصیتی قائل نیست و دینی مردانه به شمار می رود، وقتی ببینند کنگره ای برای زن با شخصیتی همچون حضرت آمنه برگزار و جایگاه زن تبیین می شود پاسخی به ادعای دروغین آن ها خواهد بود.

حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید عصر امروز در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره حضرت آمنه با تبریک دهه ولایت گفت: بخشی از تاریخ اسلام در تاریکی قرار گرفته است و یکی از خدماتی که کنگره ها می توانند انجام دهند روشن سازی بخش تاریک تاریخ اسلام است.

وی افزود: بسیاری از حضرت آمنه را نشنیده اند یا اگر شنیده اند فقط می دانند که مادر پیامبر گرامی اسلام است و بیش از این خبر ندارند، از این رو برگزاری این کنگره ها کاری ستودنی بوده و روشنگر بخش های ناشناخته است.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با تأکید بر ضرورت تبیین جایگاه زن در اسلام اظهار داشت: مخالفان اسلام تبلیغ می کنند که اسلام برای زن شخصیتی قائل نیست و دینی مردانه به شمار می رود، وقتی ببینند کنگره ای برای زن با شخصیتی همچون حضرت آمنه برگزار می شود پاسخ به ادعای دروغین آن ها خواهد بود.

وی با اشاره به فرازهای از زیارت وارث امام حسین(ع) ادامه داد: در این زیارت اصلاب طاهره و ارحام مطهره شامل حضرت آمنه هم می شود، این فرازها شهادت زوار امام حسین(ع) بر تقوای امثال حضرت آمنه است، اگر در کشورهای عربی و اهل سنت به شخصیت این حضرت پرداخته اند و ما انجام نداده باشیم باید خلأ را پر کنیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که در بسیاری موارد ما جلوتر هستیم، ابراز داشت: یکی از این موارد مسأله مبارزه با تکفیری ها است، زمانی که ما تشخیص دادیم الازهر هنوز به فکر نیفتاده بود؛ بنابراین اگر کارهای مغفول مانده باید جبران کرده و با تلاش خلأ را پر کنیم.

وی عنوان کرد: وقتی صفات برجسته حضرت آمنه همانند تقوا، پرهیزکاری و نورانیت بیان شود و در زمانی که هجمه فرهنگی شدیدی نسبت به زنان در فضاهای مجازی وجود دارد می تواند درس تربیتی برای زنان و مبارزه با هجمه فرهنگی فضاهای آلوده امروزی است.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: شاید در زمینه منابع خیلی یاری نکنند از  این رو دست اندرکاران باید زحمت بیشتری بکشند و جهات بیشتری را مورد توجه قرار دهند.

وی اضافه کرد: اگر برای این کنگره فراخوان مقاله می شود باید سرفصل ها تهیه شده و در اختیار افراد قرار داده شود تا 50 درصد کار صورت گیرد، اگر سرفصل ها به ضمیمه منابع در اختیار افراد قرار داده شود، مقالات پربار شده و برای مقاله نویسی استقبال می شود.
* خبرگزاری رسا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :