Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 191101
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1395 19:3
تعداد بازدید : 270

رونمایی از نسل جدید سامانه راکت هوشمند مهار آتش در شیراز

نسل دوم و سوم سامانه راکت هوشمند مهار آتش در پارک علم و فناوری شیراز رونمایی شد .
رئیس پارک علم و فناوری فارس گفت : این سامانه نمونه ای از یک محصول منحصربفرد  در نوع خود وکاملا بومی است که با تخصص و توان داخلی طراحی و ساخته شده است.
 نصیری افزود : این سامانه که محصول شرکت دانش بنیان آلتون صنعت  پارک علم و فناوری شیراز است ، قادر است در 4 مرحله با سرد کردن، قطع اکسیژن، قطع سوخت و شکست واکنش های شیمیایی به خاموش کردن آتش کمک کند. به گفته وی عملیات آسان، سریع و کم تلفات مهار آتش ، قابلیت اجرا در هر ارتفاعی که هواپیما و هلیکوپتر امکان پرواز دارد ، از ویژگی های نسل جدید این سامانه راکت هوشمند اطفا حریق است .
  رئیس پارک علم و فناوری فارس گفت : نسل جدید سامانه راکت هوشمند مهار آتش ،  بر روی هواپیما و هلی کوپتر نصب شده و دیگر نیازی به بارگیری و آبگیری دوباره ندارد .
با استفاده از این راکت دیگر هواپیما نیاز به کم کردن ارتفاع و به خطر افتادن ندارد و از ارتفاع بالا و دور از شعله های آتش نیز می تواند راکت را رها کند .
این راکت را می توان با ابعاد ،اندازه ها و حجم های مختلف جهت پوشش مناسب ،طراحی ،تولید و استفاده کرد . به گفته نصیری با قول مساعد نمایندگان صنایع دفاع به زودی زمینه آزمایشات و تست های نهایی این سامانه در استان فارس فراهم می شود .
این راکت در وزن یک ونیم تن ساخته شده و از ارتفاع 300 متری قابلیت  پرتاب دارد  و به روش پاشش انفجاری حریق را در قطر 200 متری اطفا می کند.
به گفته داوودی یکی از طراحان این سامانه نسل اول این سامانه در خارج از کشور ساخته شد که موفقیت آمیز نبود و نسل جدید با وجود پیشنهادات ساخت در خارج از کشور ، در داخل و بطور کاملا بومی طراحی و ساخته شد.*خبرگزاری صدا و سیما


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :