Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 191145
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1395 18:25
تعداد بازدید : 257

صادرات از منطقه آزاد انزلی 17 برابر رشد داشته است

در این مدت، 36 هزار میلیارد ریال سرمایه گزاری در منطقه آزاد انزلی انجام گرفته است. محمدباقر نوبخت عصر جمعه پس از مراسم کلنگ زنی اجرای 2 طرح عمرانی در منطقه آزاد انزلی، در نشستی با مسئولان این سازمان اظهار کرد: یکی از سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، توسعه مناطق آزاد بوده است.
وی عملکرد سازمان منطقه آزاد انزلی در زمینه رونق صادرات را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: میزان صادرات منطقه آزاد انزلی طی 2 سال اخیر، 17 برابر رشد داشته است.
نوبخت خاطرنشان کرد : در این مدت، 36 هزار میلیارد ریال سرمایه گزاری در منطقه آزاد انزلی انجام و بیش از هفت هزار و 600 فرصت شغلی در سطوح مختلف ایجاد و بخش هایی مانند شرکت های دانش بنیان مشغول کار شده اند.
وی با اشاره به این که میزان صادرات منطقه آزاد انزلی در آمار دوساله 17 برابر شده، افزود: این موضوع، نشان دهنده تلاش فراوان این مجموعه، فراهم سازی زیرساخت هایی همچون اسکله ، انبار و سیلو است.
نوبخت یادآور شد: با فعال شدن 40 واحد صنعتی، 900فرصت شغلی ایجاد شده که همه این فعالیت ها و تکمیل زیرساخت ها، نشانه انجام عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه مقام معظم رهبری به نوعی مطالبه گرانه از دولت خواستند که اقدامات انجام شده برای مردم تبیین شود، تصریح کرد: درست است که منطقه آزاد انزلی پذیرای گردشگر است، اما مردم باید بدانند شما چه اقداماتی انجام داده اید.
با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، امروز (جمعه) ساخت سیلوی غلات و بلوار مجتمع بندری کاسپین در منطقه آزاد انزلی آغاز شد. ساخت بلوار مجتمع بندری کاسپین به طول 2.3 کیلومتر با اعتبار 70 میلیارد ریال توسط سازمان منطقه آزاد انزلی و احداث سیلوی غلات با سرمایه گذاری 800 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی انجام می شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه، همچنین صبح امروز با حضور در گلزار شهدای رشت، به مقام شامخ شهدای گیلان ادای احترام کرد. وی سپس با آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفت وگو کرد.*ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :