Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 191593
تاریخ انتشار : 31 شهریور 1395 19:35
تعداد بازدید : 360

کشف بیش از 28 تن انواع مواد مخدر توسط مرزبانی سیستان و بلوچستان

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 28 تن و 335 کیلوگرم انواع مواد مخدر در مرزهای جنوب شرق کشور در 6 ماهه امسال کشف و ضبط شد.

سردار رهام بخش حبیبی اظهار کرد: مرزبانان جان بر کف با هوشیاری و اقتدار هنگام پایش و حراست از مرزهای استان موفق به کشف و ضبط مقادیر قابل توجهی مواد مخدر و سوخت قاچاق در 6 ماه نخست امسال شدند.

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان افزود: نیروهای مرزبانی سیستان و بلوچستان در این مدت با دستگیری 72 نفر و به هلاکت رساندن 17 نفر از سوداگران مرگ توانستند 32دستگاه وسیله نقلیه حامل قاچاق را توقیف و افزون بر 28 تن و 335 کیلوگرم مواد مخدر شامل هروئین، مرفین، کراک، تریاک و حشیش را نیز کشف و ضبط کنند.

این مسؤول از آمادگی همه جانبه مرزبانی برای حمایت و تقویت سطح فعالیت بازارچه های مرزی خبر داد و گفت: با گسترده تر شدن حجم پایش و حراست از نوار مرزی استان روز به روز از فعالیت قاچاقچیان و وارد شدن خسارات سنگین قاچاق بر اقتصاد کشور کاسته شده به طوری که مرزداران در 6 ماه نخست امسال موفق شدند ضمن توقیف 253 دستگاه خودور و شناور، از خروج قریب به 281 هزار و 211 لیتر فرآورده های نفتی از مرزهای کشور جلوگیری و میلیون ها ریال سرمایه های ملی را نیز به چرخه اقتصاد داخلی بازگردانند.

سردار حبیبی به دستگیری اتباع بیگانه غیرمجاز اشاره کرد و گفت: با اقدامات موثر مرزداران در این مدت 72 دستگاه وسیله نقلیه حامل اتباع بیگانه توقیف و 135 نفر قاچاقچی انسان به همراه 11 هزار و 504 نفر متجاوز مرزی دستگیر و بیش از 120 هزار و 633 نفر از اتباع بیگانه غیر مجاز نیز از کشور طرد شدند.

وی با اشاره به ورود و خروج اتباع کشورهای همسایه به صورت مجاز از پایانه های مرزی استان از آمادگی مرزبانی برای استقبال از زائران بارگاه حضرت امام حسین (ع) در ایام محرم و اربعین حسینی خبر داد و گفت: بحمدالله شرایط برای استقبال و ارائه تسهیلات به کاروان های زیارتی افغانستانی و پاکستانی عازم عراق فراهم شده است و خدمت به این عزیزان در دستور کار مرزبانی استان قرار دارد.* خبرگزاری فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :