Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 191594
تاریخ انتشار : 31 شهریور 1395 19:51
تعداد بازدید : 295

برای نخستین بار در ایران

طرح بازیافت گازهای ارسالی به مشعل در پالایشگاه تبریز

واحد بازیافت گازهای ارسالی به مشعل در پالایشگاه تبریز به بهره برداری رسید.  مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز روز چهارشنبه در مراسم افتتاح این واحد که با حضور معاون منابع محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست و مسئولان استانی برگزارشد،گفت: این پروژه با هدف حفاظت از محیط زیست و با هزینه بیش از 4 میلیون یورو عملیاتی شد.

محمد باقر دخیلی افزود: با بهره برداری از این واحد، آلاینده های زیست محیطی کاهش یافته و گازهای بازیافتی به شبکه سوخت پالایشگاه بر می گردد و امکان استفاده از تجارت گاز دی اکسید کربن که مکانیزم توسعه هوای پاک تحت پیمان کیوتو سازمان ملل است، فراهم می شود.
وی ادامه داد: با افتتاح این واحد گازهای ارسالی به مشعل به میزان 2 هزار و 45 کیلوگرم بر ساعت بازیافت می شود.
دخیلی یادآور شد: شرکت پالایش نفت تبریز در بهمن ماه سال 1356 با ظرفیت اسمی 80 هزار بشکه در روز راه اندازی شد و افزایش ظرفیت تولید این شرکت به 110 هزار بشکه در روز با تلاش کارشناسان و متخصصان داخلی برگ زرینی است که در سال 1371 در این شرکت رقم خورد.
وی گفت: پالایشگاه تبریز هم اکنون سهم حدود 6 درصد از توان تصفیه نفت خام کل کشور را به خود اختصاص داده است.
مدیرعامل پالایشگاه تبریز اظهار کرد: ماموریت اصلی شرکت تامین خوراک، تولید و عرضه فرآورده های نفتی مورد نیاز مشتریان با استانداردهای کیفی روز و استراتژی شرکت بهبود و توسعه پایدار کسب و کار با تاکید بر ارزش آفرینی، تعهد به الزامات زیست محیطی و مسئولیت های اجتماعی است.
وی اهداف کلی پالایشگاه تبریز را توسعه کمی، کیفی و تنوع تولیدات با رویکرد فناوری های نوین، توسعه سیستم مدیریت تداوم کسب و کار، نهادینه سازی مسئولیت های اجتماعی و فرهنگ سازی آن با راهبرد سود آوری پایدار، نوآوری و توانمند سازی منابع انسانی مبنی بر مکتب یادگیری مدیریت عنوان کرد.
* خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :