Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 191841
تاریخ انتشار : 4 مهر 1395 17:25
تعداد بازدید : 325

دانشگاه علوم پزشکی تهران قطب علمی کشور و رتبه ششم خاورمیانه

بیش از 2 میلیون و 830 هزار نفر از جمعیت شهری و روستایی کشور تحت پوشش این دانشگاه قرار دارند.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به دستاوردهای این دانشگاه گفت: بیش از 2 میلیون و 830 هزار نفر از جمعیت شهری و روستایی کشور تحت پوشش این دانشگاه قرار دارند.

محمد جلیلی در مراسم یکپارچه آغاز سال تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی تهران که امروز با حضور دانشجویان جدیدالورود در ستاد مرکزی این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به جایگاه برتر این دانشگاه در كشور و جهان گفت: علوم پزشكي تهران در مقایسه با سایر دانشگاه های کشور جایگاه برجسته اي دارد، به طوری که در نظام رتبه بندی بین المللی رتبه ٣٠٦ جهاني ، رتبه ٦ خاورميانه، رتبه اول كشوري در بين دانشگاه هاي علوم پزشكي و رتبه دوم در بين كل دانشگاه ها را به خود اختصاص داده و جزو یک درصد مراکز برتر جهان قرار گرفته است.

وي با اشاره به برخي ديگر از افتخارات دانشگاه علوم پزشكي گفت: رتبه برتر پرستاري كشور و رتبه برتر در ارائه صورتحساب عملكرد بودجه، كسب لوح كيفيت و سپاس از وزارت بهداشت براي آزمايشگاه هاي مراكز بيمارستاني و نخستين دانشگاه كشور با گواهينامه بين المللي اعتبار بخشي نشان از جايگاه برجسته اين دانشگاه دارد.

جليلي با اشاره به تاريخچه و قدمت دانشگاه گفت: علوم پزشکی تهران به عنوان دانشگاه مادر و اولین مرکز نوین آموزش پزشکی در سال 1230 بخشی از  مدرسه دارالفنون بود، دانشکده پزشکی در سال 1313 تاسیس و بعد از انقلاب به همراه تمامی بخش های وابسته به عنوان دانشگاه علوم پزشکی تهران از وزارت آموزش عالی جدا شد و زير نظر وزارت بهداشت قرار گرفت.

وی با اشاره به دستاوردها و فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی در سال هاي گذشته گفت: پذیرش برترین های کنکور و دانشجویان ممتاز خارج از کشور، بیشترین تعداد دانشجو در رشته های پزشکی نسبت به سایر مراکز آموزش عالی، يك هزار و 167 عضو هيئت  علمی كه ٤٤ درصد آنها استاد و دانشيار هستند، از برخي دستاوردهاي علوم پزشكي تهران است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به تعداد دانشكده ها و مراكز تحقيقاتي و درماني اين دانشگاه گفت: ١١ دانشكده، يك پرديس بين الملل و يك پرديس دوره هاي شبانه، ٩ بيمارستان تك تخصصي، ٧ بيمارستان عمومي و سه شبكه بهداشت زير نظر دانشگاه علوم پزشكي تهران است.

وي با بيان اينكه ٨٢ درصد دانشجويان در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می کنند، اظهار داشت: ١٢ هزار و ٤٩٨ دانشجو، بیش از 2 هزار متخصص در بیشتر از 80 رشته تحصیلات تکمیلی نظیر کارشناسی ارشد، دکتری، فلوشیپ و رزیدنتی در 16 بیمارستان آموزشی، 92 مرکز تحقیقاتی مشغول به تحصيل هستند.

جلیلی با اشاره به اينكه بيش از نيمي از یک درصد دانشمندان برتر جهان اعضاي هيئت علمي علوم پزشكي تهران هستند،افزود: 17 نفر از استادان این دانشگاه در فهرست دانشمندان يك درصد برتر جهان قرار گرفته اند همچنين از بین 50 محقق برتر کشور در رشته های علوم پزشکی و غیرپزشکی 20 درصد این افراد یعنی 10 نفر آنها از دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

وی  ادامه داد: 19 درصد از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با رتبه استاد تمام، 25 درصد دانشیار و 52 درصد به صورت مربی در دانشگاه مشغول خدمت هستند اين بدان معنا است كه بیش از 99 درصد این افراد به صورت تمام وقت جغرافیایی در دانشگاه حاضر هستند. همچنين اساتید بین المللی نیز در قالب استاد وابسته در حوزه های مختلف آموزشی و پژوهشی با دانشگاه علوم پزشکی تهران همکاری می کنند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار كرد: حدود 19 مجله علمی که بالغ بر ٢ هزار و ٢٠٩ مقاله است، در دانشگاه علوم پزشکی تهران نمایه شده است.

وی با بيان اينكه  وضعیت دانشگاه علوم پزشکی تهران در حوزه ارائه خدمات قابل قبول و رضایت بخش است، گفت: شش هزار تخت بیمارستانی در این دانشگاه وجود دارد که بیش از سه میلیون بیمار روزانه به مراکز بیمارستانی آن مراجعه می کنند همچنين  سالیانه 194 هزار عمل جراحی بستري و ٧٥ هزار جراحي بيماران سرپايي در این دانشگاه انجام می گیرد.

جليلي با اشاره به جمعيت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بیش از 2 میلیون و 830 هزار نفر از جمعیت شهری و روستایی کشور تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار دارند این دانشگاه با 55 مرکز سلامت جامعه، 14 مرکز سلامت روستایی و برخی مراکز دیگر خدمات سلامتی خود را به مردم ارائه می دهد.* خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :