Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 191843
تاریخ انتشار : 4 مهر 1395 17:54
تعداد بازدید : 354

پروفسور سمیعی برنده جایزه اجلاس زنان جهان اسلام در مالزی شد

پروفسور 'مجید سمیعی' پزشک ایرانی، و جراح مغز و اعصاب سرشناس جهان برنده جایزه نخستین اجلاس زنان جهان اسلام در مالزی شد.
نخستین اجلاس زنان جهان اسلام و نخستین جشنواره فرهنگی زنان مسلمان جهان روز یکشنبه در مرکز تجارت جهانی پوترا شهر کوالالامپور پایتخت مالزی پایان یافت و یکی از جوایز این اجلاس و جشنواره به پروفسور 'مجید سمیعی' تعلق گرفت.

'مرضیه افخم' سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی از طرف پروفسور سمیعی این جایزه را که در بخش علمی و به عنوان رئیس موسسه بین المللی مطالعات مغز و اعصاب به وی تعلق گرفت، دریافت کرد.
'مصطفی اعلایی' پژوهشگر در زمینه حقوق بشر و حقوق بین الملل، مدیرکل سابق حقوق بشر و زنان وزارت امور خارجه و سفیر کنونی ایران در ونزوئلا در نیز این اجلاس سه روزه شرکت داشت.
وی در نشستی با حضور نمایندگان کشورهای تونس، پاکستان، ترکیه، و اندونزی نقش، مسئولیت و سهم سازمان ها و انجمن های غیردولتی درشکل گیری نظم جهانی و صلح در کشورهای اسلامی و تجربیات به دست آمده توسط این انجمن ها را بررسی کرد.
'ممنون حسین' رئیس جمهوری پاکستان نیز از میهمانان ویژه این اجلاس بود که با حضور 200 میهمان از کشورهای اسلامی و کشورهایی که اقلیت مسلمان دارد، برگزار شد.
نخستین اجلاس زنان جهان اسلام و نخستین جشنواره فرهنگی زنان مسلمان جهان با همکاری دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی، سازمان توسعه اسلامی مالزی موسوم به 'جاکیم'، سازمان همکاری اسلامی و وزارت توسعه اجتماعی، خانواده و زنان مالزی برگزار شد.
دومین اجلاس زنان جهان اسلام قرار است سال آینده در ترکیه برگزار شود.
این اجلاس و جشنواره سه روزه با هدف گردهمایی زنان برجسته مسلمان سراسر جهان و در تلاش برای تقویت شایستگی های زنان و تقویت وحدت و افزایش ظرفیت زنان روشنفکر در ایجاد صلح برگزار شد.
ایجاد هم افزایی میان زنان مسلمان و انجمن های غیردولتی سراسر جهان و در نهایت جمع آوری اطلاعات برای پیشرفت در راه صلح ازدیگر اهداف برگزاری این اجلاس و جشنواره اعلام شد.
نقش زنان مسلمان در ایجاد صلح، چالش های پیش روی زنان در ایجاد صلح، تکنیک ها و نظریه ها در ایجاد صلح و نقش سازمان همکاری اسلامی در حمایت از صلح محورهای نخستین اجلاس زنان جهان اسلام بود.* خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :