Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 191887
تاریخ انتشار : 5 مهر 1395 11:5
تعداد بازدید : 217

متجاوزان بدانند پاسخ ما پشیمان کننده خواهد بود

ما قصد تجاوز به هیچ کشوری را نداریم و با توجه به تهدیدات ظرفیت های دفاعی ایجاد می کنیم و در این راه هیچ توقفی را نمی پذیریم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح کشورمان در زمینه مقابله با تهدیدات هیچ تعارفی ندارند اظهار کرد: نیروهای مسلح در جنگ های نیابتی این قابلیت را دارند که اگر تهدیدی خودنمایی کرد، هم به تهدید و هم کشوری که به نیابت از آن می جنگد پاسخ سخت و کوبنده ای بدهند.


امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش صبح امروز در مراسم صبحگاه نمونه ارتش که در مرکز آموزشی و پشتیبانی شهید امانی برگزار شد با گرامیداشت هفته دفاع مقدس به توطئه های دشمن در طول سال های پس از انقلاب اسلامی اشاره و با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی شوکی ژئوپلوتیک برای آمریکا بود خاطر نشان کرد: آمریکایی ها 18 ماه کشور را درگیر ضد انقلاب کردند اما در همین زمینه نخستین یگان هایی که سینه به سینه انقلاب ایستادند یگان های ارتش بودند. یگان های ارتش در این مدت بیش از 2000 شهید تقدیم انقلاب کردند.


وی با اشاره به آغاز جنگ تحمیلی از سوی آمریکا اظهار کرد: زمانی که دشمنان از مجموع توطئه های خود در سال های پس از انقلاب به نتیجه ای نرسیدند سراغ صدام رفتند و با وعده اینکه او را ژاندارم منطقه می کنند و رهبری جهان عرب را به او می سپارند و همچنین با وعده پیوستن خوزستان به عراق، او را وادار به جنگ ایران کردند و در این زمینه نیز از او حمایت کردند.


فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطر نشان کرد: در این دوران 8 سال جنگ تحمیلی و با وجود ناکارآمدی های دولت بنی صدر، ارتش دشمن را تشخیص داد و بارها این موضوع را به مسئولین کشور اطلاع داد.


پوردستان با تاکید بر اینکه اولین سیلی را یگان های نیروی زمینی ارتش به صورت صدام وارد کردند اظهار کرد: این که برخی می گویند ارتش در آغاز جنگ غافلگیر شد حرفی اشتباه است؛ چرا که در گزارشات ارتش بارها آمده است که یگان های بعثی قصد دارند علیه ایران عملیات هایی انجام دهند.


وی با اشاره به آمادگی نیروهای مسلح در آغاز جنگ گفت: در روز نخست جنگ یگان های نیروی زمینی به خوبی در مقابل عراق ایستادگی کردند؛ در روز دوم نیز نیروی هوایی ارتش 140 فروند از هواپیماهای خود را آماده کرد و اهدافی را در عمق عراق مورد هدف قرار داد.


نیروی دریایی نیز با آمادگی کامل آنچنان در خلیج فارس خودنمایی می کرد که رژیم بعث به خود اجازه تعرض به آب های ایران را نمی داد. پدافند هوایی نیز با وجود همه کاستی های موجود، به گونه ای آسمان های کشور را مورد رصد قرار می داد که هواپیماهای عراق به خود اجازه عرض اندام نمی دادند. اینها همه نشان می دهد که ارتش در زمینه مقابله با هر تهدیدی از قبل آمادگی داشت.


امیر پوردستان در ادامه صحبت های خود با بیان اینکه از جنگ و دفاع مقدس درس های فراوانی گرفته ایم خاطر نشان کرد: امروز نیروهای مسلح با اعتماد به نفس در مقابل هر تهدیدی می ایستند و با اقتدار حرف حق خود را بر زبان می آورند. امروز با تکیه بر ظرفیت های مهم انسانی متخصص و همچنین صنعت دفاعی دست قدرت نیروهای مسلح تا هزاران کیلومتر دورتر می تواند هر دشمنی را جای خود بنشاند.


فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران این قابلیت را دارند که در جنگ های نیابتی اگر تهدیدی خودنمایی کرد هم به خود تهدید و هم به کشوری که به نیابت از طرف او می جنگد پاسخ سخت و کوبنده ای بدهد. در این زمینه ما با هیچ کشوری تعارف نداریم.


وی در پایان با تاکید بر اینکه دکترین نیروهای مسلح کشور مبتنی بر بازدارندگی و دفاعی است اظهار کرد: ما قصد تجاوز به هیچ کشوری را نداریم و با توجه به تهدیدات ظرفیت های دفاعی مناسبی ایجاد می کنیم و در این راه هیچ توقفی را نمی پذیریم. در همین زمینه متجاوزان باید بدانند که اگر ضربه اول را وارد کنند، پاسخ ما پشیمان کننده خواهد بود.
* خبرگزاری ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :