Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192071
تاریخ انتشار : 7 مهر 1395 18:0
تعداد بازدید : 275

عظمت ایران در دنیا بیشتر از گذشته است

در جمع غیر متعهدها و سازمان ملل ایران امروز جایگاه و عظمت خاصی دارد و شک نکنید عظمت ایران امروز از گذشته بیشتر است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه قبلا ما را روی صندلی اتهام می نشاندند و اتهام های ناروایی به ما می زدند گفت: امروز ما در دنیا بر صندلی مدعی نشسته ایم و ادعا کرده و طلبکاریم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر امروز در دیدار با علما ، ایثارگران و برگزیدگان استان قزوین اظهار کرد: در جمع غیر متعهدها و سازمان ملل ایران امروز جایگاه و عظمت خاصی دارد و شک نکنید عظمت ایران امروز از گذشته بیشتر است.

وی در ادامه افزود: من امسال تا یکی دو هفته مانده به مجمع عمومی سازمان ملل قصد نداشتم به سازمان ملل بروم اما وقتی برگزاری اجلاس غیرمتعهدها قطعی شد من تصمیم گرفتم هم به این اجلاس و هم به مجمع عمومی سازمان ملل بروم.

رییس جمهور اضافه کرد: در این یک هفته ای که اعلام کردیم به سازمان ملل می رویم بسیاری از رهبران کشورها تقاضای ملاقات داشتند اما من در 48 ساعتی که در نیویورک بودم فقط 14 ملاقات داشتم اما هیچ کشوری در دنیا نبود که تقاضای دیدار با نماینده ملت ایران را نداشته باشد. این نشان می دهد این ملت ، ملت بزرگی است و ایران باعظمت است.

روحانی در ادامه با اشاره به اینکه در گذشته همیشه با هم مسابقه می دادند تا علیه ایران تهمت بزنند افزود: امسال مسابقه برسر  این بود که چگونه با ایران همکاری کرده و با ما روابط اقتصادی برقرار کنند . بسیاری از سران کشورهای اروپایی در ملاقات ها قبل از آنکه من حرفی بزنم می گفتند باید مسأله بانک ها حل شود و باید به آمریکا فشار بیاوریم در واقع دیگر بحث این نیست که علیه ایران حرفی زده بشود بلکه بحث این است که علیه بدعهدی آمریکا حرف زده شود.

رئیس جمهور هم چنین افزود: ما اگر بخواهیم قراردادی را امضا کنیم سی چهل ماه طول می کشد و بعد از دقت های فراوان قرارداد را امضا می کنیم. ما بعد از امضای قرارداد عهد شکن نیستیم. ایران هیچ گاه در تاریخ عهد شکن نبوده و نخواهد بود. دولت برای عقد یک قرارداد به خاطر سابقه تاریخی طرف مقابل وسواس دارد. اما اگر قراردا دی را امضا کنیم آن را اجرا می کنیم . دنیا هم امروز فهمیده که ملت ایران به عهد خود پایبند است و خلف وعده نمی کند.

وی در ادامه گفت: در اجلاس غیرمتعهد چند رهبر دنیا به ما گفتند شما در زمینه هسته ای از حق ما هم دفاع کرده اید.* خبرگزاری ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :