Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192301
تاریخ انتشار : 11 مهر 1395 19:2
تعداد بازدید : 394

2475 واحد مسکن مهر در شهرهای جدید استان اصفهان افتتاح شد

دو هزار و 475 واحد مسکن مهر با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در شهرهای جدید بهارستان، مجلسی و فولادشهر از توابع استان اصفهان به بهره برداری رسید.
دو هزار و 475 واحد مسکن مهر با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در شهرهای جدید بهارستان، مجلسی و فولادشهر از توابع استان اصفهان به بهره برداری رسید.

آیین بهره برداری از این واحدها روز یکشنبه با حضور محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی در شهر جدید بهارستان برگزار شد.
در آیین های جداگانه، یکهزار و 780 واحد مسکونی در شهر بهارستان، 495 واحد در شهر فولادشهر و200 واحد در شهر مجلسی بهره برداری شد.
این واحدها با زیربنای 75 تا 90 مترمربع و هزینه نزدیک به 500 میلیون ریال برای هر واحد ساخته شده است.
امروز همچنین سه واحد آموزشی در شهر جدید بهارستان به بهره برداری رسید.
مدرسه 18 کلاسه حجاب در سه هزار و 577 مترمربع زیربنا، مدرسه 12 کلاسه حکیم فردوسی در سه هزار و 409 مترمربع زیربنا و مدرسه 12 کلاسه هشت بهشت در سه هزار و 535 متر مربع زیربنا احداث شده است.
این مدارس با برخورداری از امکانات آزمایشگاه، کتابخانه، سالن اجتماعات، اتاق اداری، سمعی و بصری، نمازخانه و کارگاه با طراحی اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان و نظارت شرکت عمران شهر جدید بهارستان احداث شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم بهره برداری از سه باب مدرسه و یکهزار و 780 واحد مسکن مهر در شهر جدید بهارستان گفت: با افتتاح این واحدها در استان اصفهان حدود 10 هزار نفر صاحب خانه شدند.
محسن نریمان افزود: تکمیل واحدهای مسکن مهر این استان در برنامه اصلی ما برای شهرهای جدید قرار دارد.
وی افزودگفت: مابقی واحدهای مسکن مهر شهرهای بهارستان و مجلسی تا پایان سال تکمیل و افتتاح خواهد شد.
وی گفت: از مجموع 210 هزار واحد مسکن مهر استان اصفهان حدود 94 درصد از پروژه ها تحویل شده و فقط حدود 12 هزار واحد باقی مانده است.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور با بیان اینکه امروز سه واحد آموزشی با کیفیت با هزینه حدود 60 میلیارد ریال نیز در بهارستان افتتاح شد، گفت: سه واحد آموزشی دیگر هم تا دو ماه آینده در این شهر افتتاح خوهد شد.
وی با بیان اینکه تاکنون 27 واحد آموزشی در شهر جدید بهارستان ساخته شده است، گفت: شش واحد آموزشی از این تعداد در یک سال گذشته ساخته شده است.
نریمان با بیان اینکه سیاست ما در شهرهای جدید، وصل این شهرها به شهر مادر است، افزود: مهمترین مساله در شهرهای جدید، وجود حمل و نقل سریع و ایمن مسافر و بار از طریق قطار حومه ای است.
وی با بیان اینکه پیشرفت خوبی در ساخت متروی بهارستان وجود دارد، گفت: در طرح زیر ریل بهارستان دو قطعه، یکی 60 درصد و دیگری 40 درصد پیشرفت فیزکی دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: این طرح از اعتبار دولتی هم برخوردار است و در صورت تخصیص اعتبار سریع، طرح با شتاب و پیشرفت بیشتری انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه نباید فقط به منابع دولتی متکی باشیم، گفت: از طریق تهاتر زمین ها و تعامل با بخش خصوصی و سرمایه گذاران داخلی و خارجی،این طرح را اجرا خواهیم کرد.
نریمان با بیان اینکه شهرهای جدید بهارستان، مجلسی و فولادشهر بصورت رینگ به متروی اصفهان وصل خواهد شد، گفت:با این اقدام، ایده حمل و نقل سریع و آسان در شهرهای جدید استان اصفهان محقق خواهد شد.
مراسم افتتاح و بهره برداری از سه باب مدرسه و یکهزار و 780 واحد مسکن مهر با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندار اصفهان و جمعی از مسئولان ملی و استانی دیگر در شهر جدید بهارستان برگزار شد.
از سال 85 تاکنون برای حدود 222 هزار واحد مسکن مهر در استان اصفهان برنامه ریزی شده است.
از این تعداد 74 هزار و 600 واحد در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت، 27 هزار و 700 واحد در شهرهای زیر25 هزار نفر، 30 هزار واحد در فولادشهر، 11 هزار و 600 واحد در بهارستان و پنج هزار و 800 واحد در شهر مجلسی احداث شده است.
فولادشهر در 15 کیلومتری غرب، مجلسی در 65 کیلومتری جنوب غربی و بهارستان در 15 کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.* خبرگزاری ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :