Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192468
تاریخ انتشار : 12 مهر 1395 18:55
تعداد بازدید : 355

ابراهیم مولوی، رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان

پرواز نخستین پهباد دانشجویان دانشگاه بوعلی بر فراز آسمان همدان

نمونه خارجی این پهباد وجود دارد اما شکل پهباد ساخت داخل کاملا با نوع خارجی آن متفاوت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل ازخبرگزاری ایسنا؛ رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان از پرواز نخستین پهباد ساخته شده به دست دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا بر فراز آسمان شهر خبر داد.

ابراهیم مولوی  با بیان اینکه این پهباد برای نخستین بار در ایران به دست دانشجویان و اساتید گروه برق و مهندسی الکترونیک دانشگاه بوعلی سینا ساخته شده است، افزود: نمونه خارجی این پهباد وجود دارد اما شکل و شمایل این پهباد ساخت داخل کاملا با نوع خارجی آن متفاوت است.

وی با بیان اینکه این پهباد برای عکسبرداری از بافت شهری مورد استفاده قرار می گیرد، افزود: 50 هکتار از سطح مناطق مجیدآباد و خضر به عنوان پایلوت امروز توسط این پهباد عکسبرداری شد.

وی به تشریح علت انتخاب این مناطق پرداخت و گفت: با توجه به اینکه این مناطق از بافت شهری نامنظم و در هم تنیده ای تشکیل شده است بنابراین در صورتی که کیفیت عکس های گرفته شده در این مناطق خوب باشد از این پهباد برای عکسبرداری از سایر مناطق نیز استفاده خواهد شد.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان اضافه کرد: در صورت موفقیت این پهباد برای عکسبرداری، از مناطق سایر استان های کشور نیز استفاده خواهد شد.

مولوی در پایان تصریح کرد: شورای شهر حمایت های لازم را از سازندگان این طرح برای اجرا داشته اما هزینه های ساخت این پهباد از سوی خود دانشجویان و اساتید تأمین شده است.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :