Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192485
تاریخ انتشار : 13 مهر 1395 10:0
تعداد مشاهدات : 284

شبیه ساز آموزش نیروگاه های تولیدی ساخته شد

این سیمیلاتور جهت آموزش نیروگاه های تولیدی اجرایی شرکت مپنا طراحی و ساخته شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛ محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت شبیه ساز (سیمیلاتور) آموزش نیروگاه های تولیدی یکی از شرکت های ایرانی شدند. این شبیه سازها هزینه های نیروگاه ها را کاهش می دهد.

بهنام فضایی فرد، مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان و مجری طرح اظهار داشت: این سیمیلاتوری که در شرکت به تولید رساندیم، متشکل از مجموعه ای است که برای اموزش نیروگاه های تولیدی اجرایی شرکت مپنا طراحی و ساخته شده است.

وی افزود: در این پروژه ۷۰ دستگاه برای شرکت مپنا تولید شده که در سایت وزارت نیرو و وزارت کشور نصب و اجرایی شده است. این پروژه اکنون در حال بهره برداری است.

فضایی فرد اظهار داشت: این تجهیزات در دنیا به تعداد محدودی فروخته می شود؛ از آنجایی که در ایران تعداد زیادی توربین وجود دارد به همین دلیل نیاز بود که چنین سیمیلاتورهایی را طراحی کنیم تا نیروگاهها بتوانند از آن در جهت آموزش نیروهای خود استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون این سیمیلاتورها وارد کشور نشده بود و این ناشی از تحریم ها بوده است، عنوان کرد: آموزش تخصصی با سیمیلاتور در نیروگاهها باعث می شود که استفاده از نیروگاه در شرایط بهینه انجام شود و خطاهای اپراتور کاهش پیدا کند.

فضایی فرد با بیان اینکه با استفاده از این شبیه سازها هزینه های نیروگاه ها کاهش پیدا می کند، گفت: در صورت استفاده از سیمیلاتور، هزینه های نیروگاه کاهش پیدا می کند و از سوی دیگر هزینه بهره برداری در نیروگاهها نیز کاهش خواهد یافت.

به گفته وی، ارزش سیمیلاتورها به دلیل استفاده وسیعی که در کشور دارد می تواند برای صاحبان و متولی نیروگاه ها بالا باشد.

این دستاورد دو روز گذشته با حضور معاون پژوهشی وزیر علوم و رئیس دانشگاه تهران در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران رونمایی شد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :