Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192587
تاریخ انتشار : 13 مهر 1395 18:33
تعداد بازدید : 229

سد مخزنی غلامان در خراسان شمالی افتتاح شد

دکتر اسحاق جهانگیری در جریان سفر به استان خراسان شمالی، سد مخزنی غلامان را افتتاح کرد. این سد از نوع خاکی با هسته رسی است که تاج آن 903 متر و ارتفاع آن از پی 23 متر است. گنجایش مخزن این سد حدود 14 میلیون متر مکعب است و با بهره برداری از شبکه آبیاری و زهکشی آن، 770هکتار از زمین های کشاورزی منطقه زیر پوشش می رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ برای اجرای سد مخزنی غلامان 117 میلیارد تومان اعتبار هزینه شد.
 دکتر اسحاق جهانگیری در جریان سفر به استان خراسان شمالی، سد مخزنی غلامان را افتتاح کرد.
این سد از نوع خاکی با هسته رسی است که تاج آن 903 متر و ارتفاع آن از پی 23 متر است. گنجایش مخزن این سد حدود 14 میلیون متر مکعب است و با بهره برداری از شبکه آبیاری و زهکشی آن، 770هکتار از زمین های کشاورزی منطقه زیر پوشش می رود.
این سد که توان تنظیم سالانه 7 میلیون و 660 هزار متر مکعب را دارد، با هدف مهار سیلاب ها و جلوگیری از فرسایش خاک حاصلخیز، مهار آب های سطحی، بهبود کشاورزی و افزایش درآمد و اشتغالزایی در منطقه ساخته شد. برای اجرای سد غلامان 117 میلیارد تومان اعتبار هزینه شد.
معاون اول رییس جمهور در حاشیه افتتاح این سد از چادرهای عشایر و تولیدات کشاورزی آنان شامل عسل، فرش و نخ ابریشم نیز بازدید کرد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :