Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192676
تاریخ انتشار : 14 مهر 1395 17:12
تعداد مشاهدات : 327

سفیر بلغارستان: تنوع صنعتی و کشاورزی استان مرکزی بی نظیر است

تنوع تولیدات صنعتی، کشاورزی، صنعت آلومینیوم و ساختمان در اراک نقطه قوتی برای همکاری مشترک با ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل ازخبرگزاری ایرنا؛ سفیر بلغارستان در ایران گفت: تنوع تولیدات صنعتی و کشاورزی استان مرکزی بی نظیر، و صنعت آلومینیوم و ساختمان در اراک نقطه قوتی برای توسعه همکاری مشترک تجاری با ایران است.

خریستو پولنداکف روز چهارشنبه در جمع مدیران صنعتی و صاحبان صنایع استان مرکزی در محل استانداری این استان، افزود: بازدیدهای مختلفی از ظرفیت ها و زیرساخت های صنعتی و کشاورزی جمهوری اسلامی ایران از سوی سفارتخانه بلغارستان صورت گرفته، اما نقش استان مرکزی به عنوان پایتخت صنعتی این کشور، برجسته تر است.
وی ادامه داد: بلغارستان به عنوان یکی از بزرگترین مصرف کننده های فلز آلومینیوم، بخش قابل توجهی از قطعات خودروهای اروپا را تولید می کند و امکان سنجی برای خرید آلومینیوم از اراک در دستور کار قرار می گیرد.
سفیر بلغارستان گفت: بلغارستان تامین کننده قطعات شرکت های بزرگ خودروسازی دنیا از جمله بنز، بی ام و و فولکس واگن است و با توجه به اینکه شرکت های ساخت قطعات خودرو در استان مرکزی حیات اقتصادی دارند، برای تبادل دانش و فناوری تولید با ایران برنامه ریزی می شود.
خریستو پولنداکف اظهار کرد: ساخت انواع ماشین آلات کشاورزی، تولید پرس های سنگین 600 تنی، تجهیزات برشکاری لیزری و تولید کودهای شیمیایی از دیگر ظرفیت های کشور بلغارستان است که می توان در این زمینه ها با فعالان اقتصادی و کشاورزی استان مرکزی همکاری مناسبی داشت.
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه کشور بلغارستان نزدیک ترین کشور اروپایی به ایران است، صنعتگران ایران به خصوص استان مرکزی می توانند از این کشور به عنوان شاهراه دسترسی به دیگر کشورهای اروپایی بهره مند شوند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: سفیر بلغارستان در ایران با هدف توسعه همکاری های مشترک تجاری و اقتصادی بین صنعتگران بلغاری با استان مرکزی به اراک سفر کرده است.
ظفر افشون ادامه داد: بلغارستان به دلیل همسایگی با کشورهای صربستان، بوسنی و هرزگوین بازار هدف مناسبی برای کالاهای ایرانی است و فعالان و صنعتگران استان مرکزی باید از این فرصت اقتصادی و تجاری استفاده کنند.
وی اضافه کرد: بازدید 20 هزار گردشگر ایرانی از بلغارستان نشانگر ظرفیت های ارزشمند صنعت توریسم است و امکان سنجی حضور گردشگران بلغاری در ایران و استان مرکزی نیز در دستور کار قرار می گیرد.
بازدید از شرکت های آلومینیوم ایران، آلومرول و شرکت لجور از دیگر برنامه های سفیر بلغارستان در ایران در سفر 2 روزه به اراک است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :