Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 193157
تاریخ انتشار : 24 مهر 1395 8:9
تعداد مشاهدات : 278

کشت سالم فرآورده های گیاهی با تولید کودهای زیستی

با تولید کودهای زیستی و بارورکننده های گیاهی نیاز صنعت کشاورزی کشور به این محصولات تامین شد.

یک شرکت فناور فعال در حوزه بیولوژی توانسته است با تولید کودهای زیستی و بارورکننده های گیاهی نیاز صنعت کشاورزی کشور به این محصولات را تامین کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا، ایسنا، عباس کسائیان مدیرعامل این شرکت فنارور با اشاره به تولید کودهای بیولوژیک و فرآورده های گیاهپزشکی توسط این شرکت گفت: این شرکت نخستین و بزرگترین تولیدکننده مواد بیولوژیک کشاورزی مانند کودها و مواد بیولوژیک گیاه پزشکی به شمار می رود.

وی افزود: این شرکت با کسب دانش فنی تولید مایه تلقیح نخود، لوبیا و سویا از مؤسسه تحقیقات خاک و آب کشور تلاش کرده است در توسعه صنعت کشاورزی کشور و تامین محصولات ارگانیک گام بردارد.

وی تولید انبوه کودهای آلی و زیستی و عوامل کنترل بیولوژیک را یکی از دستاوردهای این شرکت در راستای توسعه کشاورزی کشور برشمرد و افزود: این شرکت با سرمایه گذاری در کاربردی کردن علم زیست فناوری با تکیه بر دانش متخصصان و کارشناسان به عنوان یکی از شاخص ترین تولیدکنندگان کودهای آلی و زیستی و عوامل کنترل بیولوژیک در کشور مطرح شده است.

این فعال فناور، با اشاره به تولید بیووم پلاس مایکوریزا توسط این شرکت،  افزود: این محصول بر اساس خواص مفید میکروارگانیسم های خاک زی همیار و همزیست با گیاهان به ویژه قارچ های میکوریزی آربسکولار تهیه شده است.

وی تصریح کرد: این محصول قارچ های میکوریزی را در ریشه گیاه مستقر می کند و آب و عناصر معدنی مورد نیاز گیاه را با سرعت و به مقدار بیشتری به ریشه انتقال می دهد که در نتیجه با مصرف بیووم پلاس گیاه ضمن برخورداری از رشد بهتر، در برابرتنش های محیطی نیز مقاومت بیشتری خواهد یافت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :