Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 193333
تاریخ انتشار : 25 مهر 1395 19:43
تعداد بازدید : 529

طراحی و ساخت مته‎ها و تیغچه‎های رسوب زدایی

امکان تولید ملزومات کارخانجات آسیاب نیشکر در شرکت پویان قطعه خوزستان فراهم شد.
پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ایران توانا؛ شرکت پویان قطعه خوزستان توانست بخش عمده ای از ملزومات کارخانجات آسیاب نیشکر همچون تیغچه های رسوب زدایی را تولید و کشور را از واردات این تجهیزات بی نیاز کند.

 امیررضا بندری مدیرعامل شرکت دانش بنیان پویان قطعه خوزستان به تولید قطعات آسیاب ها و قطعات صنعتی گفت: بخش قابل توجهی از قطعات و تجهیزات آسیاب های صنعتی مانند تیغه ها و پوشته های غلطک مورد استفاده در صنایع نیشکر و نیز قطعات صنعتی همچون انواع چرخ دنده ها، حلزونی پمپ‎ها و انواع پره‎های انواع پمپ، چدنی و استیل توسط این شرکت فناور تولید می شود.
این فعال فناور به طراحی و ساخت مته ها و تیغچه های رسوب زدایی اشاره کرد و افزود: این تیغه ها که در صنعت قند و نیشکر کربرد فراوان دارند، با حرکت دورانی درون تیوپ های تغلیظ شربت، رسوبات آهکی و معدنی را پاک کرده و بدنه های تبخیرکننده را آمادۀ بهره برداری می کنند.

وی با اشاره به رفع چالش واردات این تجهیز و جلوگیری از خروج ارز با تولید داخلی این محصول افزود: با توجه به تعرفه های گمرکی و مشکلات ناشی از تحریم های اقتصادی، واردات این قطعه با مشکلات زیادی همراه است که تولید این قطعه در داخل کشور را از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه ساخته و نیز ضرورت اجرای این طرح با وجود چندین کارخانه نیشکر و چغندرقند در کشور توجیه پذیر می کند.

این فعال فناور طراحی و ساخت چرخ دنده های صنعتی و تعمیر و ساخت قطعات سبک و سنگین صنعت قند را در کنار تولید دستگاه های رسوب زدائی از دیگر توانمندی های این شرکت فناور برشمرد و افزود: این شرکت علاوه بر طراحی قطعات صنعتی کارخانجات و برای اولین بار در ایران به منظور دست یافتن به فناوری ساخت شیلنگ های انتقال نیرو تلاش کرده است.

بندری، به انجام پروژه های رسوب زدایی توسط این شرکت اشاره کرد و گفت: رسوبات آهکی بویلرها، برج‎های خنک کننده، انواع مبدل ها کندانسورهای واحد پتروشیمی و همچنین پالایشگاه‎هاست و رسوبات معدنی بیشتر در اپراتورها و یا تبخیرکننده‎های صنایع نیشکری هیترها و پنهای طباخی پنهان می شوند که رفع این رسوبات توسط دستگاه های تولیدی این شرکت زدوده می شوند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :